Czym jest Symfonia Miłosierdzia?

Premierowe wykonanie “Symfonii Miłosierdzia” do słów św. Faustyny Kowalskiej połączone z czuwaniem modlitewnym w łączności z Sanktuariami Bożego Miłosierdzia na całym świecie w intencji Pokoju.

Wigilia Święta miłosierdzia

26 IV 2025 roku

17:00 Plac przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie (Białe Morza)

ul. Totus Tuus 32, Kraków
Wstęp Wolny

„Symfonia Miłosierdzia. Jestem z tobą, nie lękaj się niczego” to utwór na orkiestrę symfoniczną, chóry, solistów i lektora, który będzie wyśpiewany w 16 językach świata, tak aby przesłanie Miłosiernej Miłości dotarło do większości ludzi na Ziemi. Słowa do tej symfonii napisała św. Siostra Faustyna Kowalska w „Dzienniczku”, z którego fragmentów zostały ułożone pieśni. Każdy utwór w swoim charakterze odnosi się do regionu i kultury języka, w którym jest wykonany. A będą to: polski, ukraiński, portugalski, litewski, hiszpański, angielski, niemiecki, szwedzki, włoski, swahili, hebrajski, chiński, arabski, francuski, rosyjski, łaciński.

Więcej informacji:
https://www.symfoniamilosierdzia.pl/ 

https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2025-03/symfonia-milosierdzia-jestem-z-toba-nie-lekaj-sie-niczego-2.html

https://www.gosc.pl/doc/9170193.Swiat-opasany-modlitwa-Symfonia-Milosierdzia-na-25-rocznice?sfnsn=wa

https://www.gosc.pl/doc/9166089.Nadzieja-w-Milosierdziu-Bog-ma-serce

https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2025-03/symfonia-milosierdzia-jestem-z-toba-nie-lekaj-sie-niczego-2.html

 

Fundacja „Terra Divina” oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zapraszają na wydarzenie pt. Symfonia Miłosierdzia: „Jestem z tobą, nie lękaj się niczego”, które odbędzie się w formie modlitewnego czuwania w wigilię Święta Miłosierdzia. Wydarzenie będzie miało miejsce 26 kwietnia 2025 roku, w godzinach 17:00–19:30,  na Białych Morzach.

„Symfonia Miłosierdzia. Jestem z tobą, nie lękaj się niczego” to utwór na orkiestrę symfoniczną, chóry, solistów i lektora, który będzie wyśpiewany w 16 językach świata, tak aby przesłanie Miłosiernej Miłości dotarło do większości ludzi na Ziemi. Słowa do tej symfonii napisała św. Siostra Faustyna Kowalska w „Dzienniczku”, z którego fragmentów zostały ułożone pieśni. Każdy utwór w swoim charakterze odnosi się do regionu i kultury języka, w którym jest wykonany. A będą to: polski, ukraiński, portugalski, litewski, hiszpański, angielski, niemiecki, szwedzki, włoski, swahili, hebrajski, chiński, arabski, francuski, rosyjski, łaciński.

Poprzez łącza telewizyjne (TVP oraz EWTN) połączymy się w modlitwie o pokój z Sanktuariami Bożego Miłosierdzia na sześciu kontynentach naszego globu, od Brazylii, przez USA, Afrykę, Filipiny aż do Australii. Będziemy „wędrować po całym świecie” wykonując poszczególne utwory z „Symfonii” w językach danego kraju, a modlitwa będzie integralną częścią widowiska muzycznego.
Główna scena stanie na „Białych morzach”, czyli między Sanktuarium Jana Pawła II, a Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Krakowie.
Słowa do tej symfonii napisała św. Siostra Faustyna Kowalska w „Dzienniczku”, z którego fragmentów zostały ułożone pieśni. Cały utwór będzie wykonany w 16 językach świata, dzięki czemu 80% ludzi na całym świecie będzie miało szansę usłyszeć część symfonii w swoim języku.

Muzykę skomponował Bartłomiej Gliniak – kompozytor filmowy, laureat wielu nagród, twórca oratoriów: „Oratorium Kalwaryjskie” i „Równoj ku Górze” oraz „Siedem pieśni Marii”.
Wydarzenie zgromadzi wybitnych artystów. Wśród nich znajdą się uznani soliści: Buika, Angelika Górny, Florian Hille, zespół Jedla, Sofia Karlsson, Andrzej Lampert, Yasmine Levy, Corinne May, Ive Mendes, Alex Pappas, Saulius Petreikis, Carla Pires, Joanna Słowińska, Roksana Węgiel. Wystąpią zespoły wokalne z całego świata, reprezentujący różne style i gatunki muzyczne, na przykład Zespół wokalny Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii, z towarzyszeniem Chóru Filharmonii Krakowskiej, Scholi Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.
Jest to odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, skierowaną podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, aby „ubrać górskie buty, wstać i zrobić raban”. Chodźcie z nami!
Więcej szczegółów na stronie www.symfoniamilosierdzia.pl lub www.symphonyofmercy.com