Kolędy w oktawie - Koncert Pospieszalskich
Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu! Rodzina Pospieszalskich to marka, której na polskiej scenie muzycznej nie trzeba przedstawiać – a w tym roku zawitają z kolędami do Krakowa!
Dwa pokolenia muzyków, tworzą orkiestrę złożoną z 14 osób o tym samym nazwisku. Kiedy w 1991 roku, bracia Jan, Karol, Marcin i Mateusz, nagrali pierwszą płytę z kolędami, kilku muzyków obecnej orkiestry nie było jeszcze na świecie.
Program z tego albumu zarejestrowała TVP, a kolędy ich weszły na stałe do repertuaru rozgłośni radiowych. Pospieszalscy realizują własne projekty, od jazzu, przez etno, do muzyki poważnej. Komponują dla innych wykonawców, tworzą aranżacje i orkiestracje widowisk muzycznych i muzykę filmową.
Nie może Was zabraknąć!
27.12.2024 r. – Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
III Niedziela Adwentu - Gaudete - 15.12.2024 r.
- Przez okres Adwentu odprawiamy roraty w dni powszednie o godz. 8.00, w których rozważamy encyklikę papieża Franciszka Dilexit nos. Zachęcamy, aby skorzystać z sakramentu pokuty, który w naszym Sanktuarium sprawowany jest przez cały dzień.
- W zakrystii dostępne są Wigilijne Świece Caritas oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
- Tak jak zapowiadaliśmy, dzisiaj po Mszach Świętych można nabyć ozdoby bożononarodzeniowe przygotowane przez duszpasterstwo Barka oraz kalendarze przygotowane przez Skautów. Z kolei po mszach o 11.00 i 12.30 zespół Młode Uwielbienie, roprowadzał będzie płytę z kolędami.
- Dzisiaj po Mszy o godzinie 17.00 zapraszamy na koncert, podcza którego na organach zagra Łukasz Walczyk, organista naszego Sanktuarium, a zaśpiewa żeński kwartet wokalny Ars Musica z Nowego Targu pod batutą Katarzyny Śmiałkowskiej.
- W poniedziałek, jak 16-go dnia każdego miesiąca zapraszamy na mszę świętą o godz. 17.00 i modlitwę z Rycerzami św. Jana Pawła II Wielkiego. W sposób szczególny zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty.
- Zapraszamy na mszę świętą w intencji chorych, transmitowaną przez TVP Kraków w najbliższy piątek o godz. 17.00.
- Wspólnota Emmanuel zaprasza na „Wieczór modlitwy i dzielenia Słowem” w piątek 20 grudnia o 19:00 w Białej Sali. Gościem będzie Jan Budziaszek, perkusista Skaldów. Szczegóły na plakatach.
- W Adwencie Rada Rycerzy Kolumba działająca przy naszym Sanktuarium wraz z Fundacją Małych Stópek prowadzi akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Polega ona na zbiórce darów dla pacjentów Hospicjów Dziecięcych. Produkty, wyszczególnione na plakatach, można składać w kaplicy św. Jakuba.
- Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych, do skarbon, przelewem na konto oraz do ofiaromatów. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
Spowiedź przedświąteczna - nie zostawiaj na ostatnią chwilę
W Sanktuarium Świętego Jana Pawła II sakrament pokuty udzielany jest w dolnym kościele w Kaplicy Pojednania:
- od poniedziałku do soboty w godz.: 7.30 – 9.00, 9.30 – 13.00, 15.15 – 18.00
- w niedzielę w godz.: 7.30 – 13.00, 16.30 – 17.30, 19.30-20.30
Dołącz do akcji "Paczuszka dla Maluszka”
W Adwencie Rada Rycerzy Kolumba działająca przy naszym Sanktuarium wraz z Fundacją Małych Stópek prowadzi akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Polega ona na zbiórce darów dla pacjentów Hospicjów Dziecięcych.
Produkty: środki higieny osobistej (mydła, żele, szampony dla niemowląt), chusteczki nawilżane, pieluchy, pampersy.
Dary można składać w kaplicy św. Jakuba.
Opłatki, świece na stół wigilijny i sianko - dostępne w zakrystii
Opłatki, świece na stół wigilijny i sianko - dostępne w zakrystii.
Zapraszamy!
Spotkanie kustoszów polskich sanktuariów
Na Jasnej Górze Mszą św. rozpoczęło się spotkanie kustoszów polskich sanktuariów w dniu 10 grudnia 2024 roku.
Stoi przed nami wyzwanie, jak przeżyć w sanktuariach Rok Jubileuszowy 2025. Tę perspektywę będziemy zawierzać Maryja. –
mówił bp Henryk Ciereszko, przewodniczący Zespołu ds. Sanktuariów przy Konferencji Episkopatu Polski.
Wiele sanktuariów będzie w randze świątyń jubileuszowych, gdzie można zyskiwać odpusty, a wierni zaproszeni są do pielgrzymowania w ramach diecezji – dodał bp Henryk.
Przyznał, że dzisiejsze spotkanie ma stanowić umocnienie i pole do wymiany doświadczeń. Jest również zawierzeniem tych wszystkich spraw Matce Bożej.
Jednym z prelegentów był o. prof. dr hab. Andrzej Napiórkowski, paulin, kierownik katedry eklezjologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który mówił o Kościele w kontekście Roku Jubileuszowego. Zwrócił uwagę na dwa pojęcia misterium i sacramentum, które wzajemnie się uzupełniają i pokazują nam bogactwo rzeczywistości Kościoła. Podkreślił, że Kościół jest wspólnotą Bosko-ludzką, to Trójca Święta i człowiek. Sama Trójca Święta nie jest Kościołem, tak samo jak sam człowiek. Kościół to spotkanie udzielającego się Boga i przyjmującego Go człowieka. Ten udzielający się Bóg ma być przyjmowany i On wtedy nas uzdolni, żebyśmy zmienili nasze życie. I to właśnie dokonuje się w sakramencie miłosierdzia i w sakramencie spowiedzi.
Ks. Tomasz Szopa, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie wyraził radość, że dzisiejsza wymiana doświadczeń przyniesie wspólne dobro.
Kustosze mają szansę wymienić doświadczenia, plany i pomysły, dzielić się nimi a nie rywalizować. Wspólne spojrzenie na ten nadchodzący Rok umożliwi wzajemną inspirację, ubogacenie. Pomoże w jeszcze lepszej posłudze wiernym nawiedzającym sanktuaria.
Spotkanie zakończy wieczorna modlitwa Apelu Jasnogórskiego.
Fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry
25. lat duszpasterstwa "Talent"
Obchody Jubileuszu Duszpasterstwa TALENT
W dniach 7-8 grudnia 2024 roku w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyły się uroczystości 25-lecia Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT, przebiegające pod hasłem „Bądź bogaty przed Bogiem”. Wydarzenie to zainaugurowało również obchody jubileuszu 100-lecia śmierci Ojca Leona Dehona, założyciela Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.
Pierwszy dzień rozpoczął się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Carlosa Luisa Suáreza Codorniú SCJ, przełożonego generalnego Zgromadzenia. Homilię wygłosił ks. Sławomir Knopik SCJ, który zachęcał do refleksji nad czasem Adwentu oraz do wdzięczności za minione lata działalności duszpasterstwa. Po Eucharystii odbyły się prelekcje. Ks. Codorniú przypomniał o roli świeckich w Kościele i o aktualności myśli Ojca Dehona, podkreślając znaczenie współpracy i służby. Ks. dr Stefan Tertünte SCJ przedstawił założyciela Zgromadzenia jako prekursora duszpasterstwa przedsiębiorców, wskazując na jego zaangażowanie w życie społeczne oraz wsparcie dla pracowników i przedsiębiorców.
Drugi dzień uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w Bazylice Bożego Miłosierdzia, której przewodniczył abp Józef Kupny. Po obiedzie odbył się koncert zespołu Fausystem oraz wystąpienia liderów duszpasterstwa i zaproszonych gości. Kulminacją wydarzenia była prelekcja ks. prof. Rafała Dudały na temat nadziei w kryzysie i jej znaczenia dla współczesnych przedsiębiorców. Spotkanie zakończyła Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz prezentacja planów na rok 2025.
Dwudniowe obchody zgromadziły licznych uczestników, podkreślając nieprzemijającą wartość integracji wiary z codziennym życiem zawodowym.
Źródło: Biuro Prasowe/DM
Foto: Anna Gomółka ©























































