Spotkanie Wspólnoty Rodzin Sursum Corda: Życie w zmartwychwstaniu.
Spotkanie o nadziei, która nie gaśnie, i o życiu, które Bóg chce w nas odnawiać
13.06.2026 (sobota)
Zmartwychwstanie Jezusa nie jest tylko wspomnieniem wydarzenia sprzed lat. To żywa rzeczywistość, która może dotykać także naszego codziennego życia, naszych relacji, zmęczenia, pytań i miejsc, w których potrzebujemy nowego początku. Tam, gdzie po ludzku widać tylko ograniczenie, Bóg potrafi otwierać drogę życia.
Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Rodzin Sursum Corda, poświęcone tajemnicy Zmartwychwstania i temu, co ona wnosi w życie człowieka i rodziny. Będziemy razem patrzeć na Jezusa Zmartwychwstałego jako na Tego, który przywraca nadzieję, podnosi serce i odbudowuje relację z Bogiem.
To spotkanie jest otwarte dla małżeństw, rodzin oraz wszystkich, którzy chcą głębiej przeżyć czas paschalny i na nowo odkrywać, że w Chrystusie zawsze możliwe jest nowe życie.
Program:
🕓 15:45 – Przygotowanie do Eucharystii
🕓 16:00 – Eucharystia w Kaplicy Kapłańskiej
🕓 16:45 – Uwielbienie
🕓 17:30 – Nauczanie
🕓 18:00 – Wspólna Agapa
Dla dzieci (3–10 lat) zapewniamy opiekę i zajęcia animacyjne, aby rodzice mogli w pełni skorzystać z czasu inspiracji.
Gorąco zapraszamy!
Msza Święta i Nabożeństwo przy relikwiach św. Charbela
W czwartek o godz. 17.00, jak każdego 28 dnia miesiąca, zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo przy relikwiach św. Charbela. Rozpoczniemy Mszą Świętą w intencji czcicieli Świętego Mnicha z Libanu.
Św. Charbel żył w XIX wieku. Do dnia dzisiejszego za jego wstawiennictwem dokonały się dziesiątki tysięcy poświadczonych cudów. Wierni na całym świecie doświadczają łask uzdrowienia duszy i ciała oraz pomocy w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Relikwie I stopnia (ex ossibus) św. Charbela Makhloufa zostały sprowadzone do Sanktuarium św. Jana Pawła II na „Białych Morzach” 23 lipca 2017 roku.
Modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela
Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu, w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego. Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.
Znów razem - Szkółka Roślin Ozdobnych Dąbek z darami dla naszej społeczności
Kolejny raz nasze Sanktuarium rozkwita dzięki ludziom o wielkich sercach!
Z całego serca dziękujemy Szkółce Roślin Ozdobnych DĄBEK za kolejny piękny dar kwiatów i roślin, które upiększają teren wokół naszego Sanktuarium. Wasza życzliwość, hojność i troska o piękno tego miejsca sprawiają, że staje się jeszcze bardziej wyjątkowe dla pielgrzymów i wszystkich odwiedzających. Dziękujemy za pamięć, serce i nieustanne wsparcie!
Niech Pan Bóg błogosławi Właścicielom oraz całemu zespołowi Szkółki DĄBEK w codziennej pracy i rozwijaniu tego pięknego dzieła.
Zachęcamy również do odwiedzenia strony i poznania oferty tej wyjątkowej szkółki:
https://szkolkadabek.pl/
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 24.05.2026 r.
-
- Kalendarz liturgiczny:
- poniedziałek (25.06) - NMP Matki Kościoła,
- wtorek (26.05) - św. Filipa Nereusza,
- czwartek (28.05) - Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
- piątek (29.05) - św. Urszuli Ledóchowskiej.
- Nabożeństwa majowe codziennie po mszy o godz. 17.00.
- W czwartek, jak każdego 28. dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Szarbela, które rozpoczyna się o godzinie 17.00 Mszą Świętą w intencji czcicieli Świętego Mnicha z Libanu. Podczas tej modlitwy posługują Rycerze Kolumba, którzy zapraszają na spotkanie otwarte i wspólne zwiedzanie Sanktuarium 29 maja o godzinie. 19.00
- W sobotę 30 maja 2026 r. odbędzie się XIX Diecezjalna Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy i informacje w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, parafii MB Królowej Polski na Nowym Ruczaju oraz w Arce Pana w Nowej Hucie.
- Społeczność Hospicjum im. św. Łazarza składa serdeczne podziękowania za okazaną ofiarność i życzliwość. Podczas kwesty przeprowadzonej w minioną niedzielę zebrano 26 615,93 zł.
- Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy Świętych, do skarbon, przelewem na konto oraz do ofiaromatów. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie wszystkim mamom, obchodzącym swoje święto w najbliższy wtorek, życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
- Kalendarz liturgiczny:
Teologia ciała - Całun zasłona tajemnicy
Wieczór modlitwy i uwielbienia z zespołem MŁODE UWIELBIENIE
Wyjątkowy wieczór modlitwy i uwielbienia odbył się w Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie centrum całego spotkania była Msza Święta — źródło i szczyt życia chrześcijańskiego. To właśnie Eucharystia stała się najważniejszym momentem tego wydarzenia, prowadząc uczestników do głębokiego spotkania z Jezusem Chrystusem. Po zakończeniu Mszy Świętej odmówiona została Litania Loretańska, a następnie rozpoczęła się adoracja i uwielbienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
Posługę muzyczną przygotował zespół Młode Uwielbienie, którego śpiew pomógł stworzyć atmosferę skupienia, modlitwy i radości płynącej z obecności Boga. Szczególnym znakiem piękna tego wieczoru było również zaangażowanie sanktuaryjnej służby liturgicznej , która współtworzyła oprawę całego wydarzenia.
VII Niedziela Wielkanocna- Wniebowstąpienie Pańskie - 17.05.2026 r.
-
- Nabożeństwa majowe codziennie po mszy o godz. 17.00.
- Dzisiejsze spotkanie Duszpasterstwa Barka połączone z 5 rocznicą powstania wspólnoty rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą Świętą w Kaplicy Kapłańskiej.
- Również dzisiaj, zespół Młode Uwielbienie poprowadzi śpiew podczas Mszy Świętej o godz. 17.00, a następnie zapraszamy na nabożeństwo majowe i uwielbienie w ich wykonaniu.
- W najbliższy piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji chorych transmitowaną przez TVP Kraków.
- Instytut Dialogu Międzykulturowego zaprasza do udziału w warsztatach w ramach Akademii Rodzinnej „Niespodzianka na Dzień Mamy”. Warsztaty odbędą się 24 maja 2026 r. o godz. 12.00 w Białej Sali. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy.
- Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy Świętych, do skarbon, przelewem na konto oraz do ofiaromatów. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza Święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
Świętowanie 5-lecia Duszpasterstwa „Barka” rozpoczęte!
5-lecie Duszpasterstwa „Barka” rozpoczęło się dziś Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. kustosza Tomasza Szopy w Kaplicy Kapłańskiej. Kaplica wypełniona niemal do ostatniego miejsca jest pięknym dowodem na to, jak bardzo wspólnota i jej przyjaciele lubią spędzać ze sobą czas, modlić się i budować relacje.
Dzisiejszy dzień jest dopiero początkiem wspólnego świętowania. W ramach obchodów rocznicy planowana jest jeszcze pielgrzymka do Lourdes oraz spotkanie z ks. kard. Grzegorzem Rysiem – metropolitą krakowskim.
Już niedługo pojawi się pełna relacja oraz zdjęcia nie tylko z Eucharystii, ale z całego spotkania.
Eucharystia oraz nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II
Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii oraz nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II, sprawowanych cyklicznie każdego 16 dnia miesiąca w naszym Sanktuarium.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 17.00. Zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa, podczas której będziemy polecać Bogu nasze intencje, a po Eucharystii odbędzie się nabożeństwo z modlitwą, prośbami i podziękowaniami przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
W modlitwie uczestniczą także Rycerze Zakonu Świętego Jana Pawła II Wielkiego - wspólnota mężczyzn świeckich, którzy pragną realizować swoje życie w oparciu o wartości Ewangelii oraz nauczanie świętego Papieża. Poprzez formację, modlitwę i konkretne zaangażowanie starają się łączyć męskość z odpowiedzialnością, służbą i dążeniem do świętości w codziennym życiu.
Rycerze angażują się między innymi w obronę wartości chrześcijańskich, troskę o rodzinę i życie od poczęcia do naturalnej śmierci, wspieranie duchowieństwa, dzieła miłosierdzia oraz pomoc potrzebującym. Ważnym elementem ich misji jest także promowanie nauczania św. Jana Pawła II, rozwój patriotyzmu oraz budowanie duchowości mężczyzn świeckich we współczesnym świecie.
To wydarzenie jest otwarte dla wszystkich. Zapraszamy rodziny, młodzież, osoby starsze oraz każdego, kto pragnie powierzyć swoje sprawy Bogu i wspólnie modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
Mężczyzn, którzy chcieliby głębiej zaangażować się w życie Kościoła, rozwijać swoją duchowość oraz budować wspólnotę opartą na wierze, modlitwie i braterstwie, zachęcamy również do bliższego poznania Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II Wielkiego. To droga formacji i służby inspirowana życiem świętego Papieża, otwarta dla tych, którzy pragną odważnie żyć wartościami chrześcijańskimi w codzienności.
Pobłogosławienie mozaiki Matki Bożej na Wieży Fatimskiej
W Sanktuarium św. Jana Pawła II odbyło się pobłogosławienie nowej mozaiki Matki Bożej Orantki na Wieży Fatimskiej. Autorem dzieła jest Aleksander Kornouchow, twórca mozaik m.in. w Kaplicy Redemptoris Mater w Watykanie. Fundatorem mozaiki jest ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, a pobłogosławienia dokonał ksiądz biskup Jan Zając, zastępując nieobecnego ze względów zdrowotnych kardynała. W uroczystości podkreślono również rolę architekta sanktuarium Andrzeja Mikulskiego, który wskazał miejsce dla mozaiki.
Podczas homilii kustosz sanktuarium ks. Tomasz Szopa mówił o trwającym okresie oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego oraz o znaczeniu świątyń i sztuki sakralnej w życiu człowieka. Podkreślił, że choć Bóg nie potrzebuje materialnych budowli, człowiek potrzebuje miejsc, które pomagają odkrywać Jego obecność i kierują ku Niemu jego serce.
Uroczystość odbyła się we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz w rocznicę zamachu na życie Jana Pawła II. Mozaika przedstawia Matkę Bożą jako orantkę i umieszczona jest naprzeciw św. Jana Pawła II, nad którym znajduje się zawołanie „Totus Tuus”, symbolizujące zawierzenie papieża Matce Bożej i Jej opiekę nad sanktuarium.
Sutanna Ojca Świętego, którą miał na sobie w dniu zamachu, znajduje się w górnym kościele sanktuarium, gdzie pielgrzymi mogą w szczególny sposób wspomnieć to wydarzenie, wzywając orędownictwa św. Jana Pawła II.

























































