• Kalendarz liturgiczny:
  • Środa – (13.09) – św. Jana Chryzostoma,
  • Czwartek – (14.09) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • Piątek – (15.09) – NMP Bolesnej,
  • Sobota – (16.09) – śś. Korneliusza i Cypriana.
 • Działający przy naszym Sanktuarium młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny Młode Uwielbienie ogłasza nabór do sekcji wokalnej dla dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 16 lat, posiadających predyspozycje muzyczne. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Zespół można będzie/było usłyszeć dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 • Grupa świeckich katolików wraz z duszpasterzem osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym zaprasza na nabożeństwo Anastasis – godzinną adorację Najświętszego Sakramentu i kontemplację Boskiego Oblicza z Manoppello, w poniedziałek, 11 września, o godz. 19.00 w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w dolnym kościele.
 • Zapraszamy na Mszę świętą w intencji chorych, transmitowaną przez TVP Kraków w najbliższy piątek o godz. 17.00.
 • Również w piątek podczas Mszy Świętej telewizyjnej powitamy ikonę św. Józefa, która nawiedza wspólnoty Rycerzy Kolumba. Po Mszy Świętej odbędzie się modlitewne czuwanie, a następnie o godzinie 19.00 spotkanie inaugurujące rok pracy Rycerzy. Zapraszamy mężczyzn do modlitwy przy ikonie oraz do włączenia się w działalność tej grupy.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Osób z niepełnosprawnością Barka, które rozpocznie się Mszą św o godz. 17.00. Zachęcamy nowe osoby z niepełnosprawnością, ich rodziny, osoby zawodowo je wspierające oraz wolontariuszy do zaangażowania się w działania tej wspólnoty. Szczególnie zapraszamy osoby uzdolnione muzycznie do wsparcia sekcji muzycznej. Przy wejściach do kościoła znajdują się ulotki z informacjami o duszpasterstwie Barka.
 • Serdecznie gratulujemy członkom chóru i orkiestry naszego Sanktuarium podejmowania animacji muzycznej w Bazylice św. Piotra w Rzymie i w Asyżu podczas ubiegłotygodniowej pielgrzymki metropolitalnej z okazji 770. rocznicy kanonizacji św. Stanisława. Zapraszamy do chóru kobiety i mężczyzn, którzy posiadają predyspozycje muzyczne. Chór spotyka się we wtorki o godz. 19.00. Z kolei do orkiestry zapraszamy muzyków, którzy ukończyli przynajmniej II stopień szkoły muzycznej w klasie instrumentów smyczkowych lub dętych. Chór i orkiestrę prowadzi p. Marek Kluza. Przesłuchania do obu grup odbędą się we wtorek, 19 września o godz. 19.00.
 • Chłopców, którzy chcieliby podjąć posługę ministrantów serdecznie zapraszamy na spotkanie w czwartek, 21 września o godzinie 18.00 w zakrystii górnego kościoła.  Prosimy o przybycie z jednym z rodziców.
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, który rozpocznie się 25 września przy naszym Sanktuarium. Warsztaty kierowane zwłaszcza do rodziców dostarczą narzędzi umożliwiających prawidłowy dialog i umocnienie relacji rodzinnych. Informacja o zapisach i kosztach dostępna jest w zakrystii lub na stronie szkoladlarodzicow.com
 • W trosce o bezpieczeństwo i wygodę odwiedzających nasze Sanktuarium podjęliśmy prace związane z wymianą uszkodzonej kostki na drogach dojazdowych oraz na parkingach. Remonty będą trwały jeszcze w najbliższym tygodniu, w związku z czym przez jakiś czas zamknięty będzie mostek od strony południowej. Szacowany koszt tych prac to ok. 30 tys. złotych. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary, dzięki którym możliwe jest utrzymanie Sanktuarium i podejmowanie niezbędnych remontów. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.
 • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.