Św. Jan Paweł II to Papież Rodzin. Przypominał on, że chrześcijańskie małżeństwo i rodzina są pierwszym i najważniejszym miejscem przekazywania wiary dzieciom. W Sanktuarium św. Jana Pawła II istnieje przestrzeń, która temu sprzyja.

W każdą niedzielę, o godz. 11.00 odprawiana jest w Górnym Kościele Msza św. dla rodzin z dziećmi.

Duszpasterz dzieci, ks. Dariusz Chrostowski wspólnie z rodzicami przygotowują Słowo, zagadki i animacje, tak aby zainteresować najmłodszych. Animatorzy, Jacek i Magdalena Policha kierują słowo wprowadzenia do czytań z danej niedzieli oraz do przeżywanego okresu liturgicznego.

Duszpasterstwo to rozpoczęło się bardzo skromnie, w kameralnej Kaplicy Kapłańskiej w 2011 roku, która w krótkim czasie okazała się zbyt mała i ustąpiła miejsca większej przestrzeni Kościoła Relikwii. Ostatecznie Msza św. „dziecięca”, ze względu na rosnącą liczbę uczestników, znalazła swoje miejsce w Kościele Górnym.

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi w każdą niedzielę, na godz. 11.00. Można również pomóc w przygotowaniu liturgii. Wystarczy zgłosić się przed Mszą św. przy ołtarzu głównym, u rodzin przygotowujących liturgię w danym dniu.