• Trwamy w okresie Wielkiego Postu – czasie pokutnego przygotowania do Świąt Paschalnych. Zachęcamy, aby już teraz skorzystać z sakramentu pokuty, który w naszym Sanktuarium sprawowany jest praktycznie przez cały dzień. Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne – w każdy piątek o godz. 17.45 Droga Krzyżowa, a w niedzielę – Gorzkie Żale, także o godz. 17.45. 
 • W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na działalność Caritas naszej Archidiecezji.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy nieszporami w kaplicy św. Kingi w dolnym kościele w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 19:00. Nieszpory, trwające 30 min, będą śpiewane przez scholę gregoriańską. Potrzebne materiały będą dostępne w kaplicy przed nabożeństwem.
 • Wszystkich czcicieli św. Szarbela zapraszamy, jak 28. dnia każdego miesiąca, na Mszę świętą i nabożeństwo w środę o godz. 17.00.
 • W czwartek (29.02) o godz. 18.00 w Białej Sali wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem w ramach cyklicznych spotkań z „teologią ciała”. 
 • Zapraszamy na Eucharystię oraz modlitwę w intencji małżonków, z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, w najbliższy piątek,  1 marca, o godz. 19.00, w górnym kościele. Podczas Pierwszych Piątków Małżonków modlimy się za małżeństwa, aby przezwyciężały trudności i doświadczały radości miłości.
 • W przyszłą sobotę odbędzie się X jubileuszowa Pielgrzymka Muzyków Kościelnych Archidiecezji Krakowskiej do naszego Sanktuarium. Mszę św. o godz. 12.00 w górnym kościele będzie sprawował Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, a Sanktuaryjna msza święta – jak zwykle o godz. 12.00 w dolnym kościele.
 • Również w sobotę, o godz. 17.00 Msza Święta w intencji członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, a po niej modlitwa różańcowa. Zachęcamy do modlitwy w intencji trzeźwości.
 • Młodzi lekarze z Krakowa, Jonasz Lenart i Daniel Andrysiak, wyjeżdżają w marcu na 3-miesięczną misję medyczną do Zambii, gdzie będą leczyć dzieci. Siostrom Służebniczkom prowadzącym szpital brakuje aparatu do badań rentgenowskich oraz sprzętu do wspomagania oddechu dla wcześniaków, jak również podstawowych leków i opatrunków. Dlatego w przyszłą niedzielę, po Mszach Świętych, lekarze przeprowadzą zbiórkę na ten cel w ramach wielkopostnej jałmużny. Zachęcamy do wsparcia.
 • W przyszłą niedzielę (10 marca) po mszy świętej o godz. 11.00 w naszym Muzeum odbędzie się spotkanie z malarką – p. Urszulą Rychlińską, autorką obrazów inspirowanych nauczaniem św. Jana Pawła II o małżeństwie i rodzinie. Zainteresowanych zapraszamy do naszego muzeum po odbiór bezpłatnych zaproszeń.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych, do skarbon oraz przelewem na konto. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 • Zapraszamy na Katechezy Neokatechumenalne rozpoczynające się dzisiaj o godz. 19:00 w Białej Sali. Celem spotkań jest odnowienie wiary ochrzczonych poprzez Słowo Boże, sakramenty i wspólnotę. Teraz przedstawiciele wspólnoty skierują do nas krótkie słowo zaproszenia.