Rekolekcje Domowego Kościoła w Rzymie wciąż trwają! 🕊 Odbywają się w dniach 15-30 lipca. 

Bierze w nich udział ok. 500 osób z całej Polski. Grupę oazową z diecezji Łódzkiej, którą prowadził ks. kard. nominat Grzegorz Ryś, natomiast Małżonkom z naszej diecezji towarzyszy ks. Tomasz Szopa, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie.
Ks. Kustosz Tomasz Szopa podkreśla, że „wolą ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Oazy było, aby III stopień formacji miał miejsce w Rzymie, ponieważ w jego programie jest doświadczanie misterium Kościoła oraz odkrywanie naszego miejsca i naszej misji w Kościele”.
Uczestnicy podkreślają, że te rekolekcje to unikalne doświadczenie Kościoła powszechnego. Jedno z małżeństw wyznało, że formacja oazowa uratowała ich rodzinę i małżeństwo.
Justyna i Piotr Krzynówkowie podkreślają, że rekolekcje w Rzymie pomagają doświadczyć Kościoła powszechnego. Dodają, że w tym właśnie kontekście dokonuje się formacja oazowa, która zakłada na początku dialog małżeński, a więc budowanie relacji między mężem i żoną, a następnie między innymi rodzinami.

„Tutaj jest centrum, serce Kościoła katolickiego i dlatego tutaj chcieliśmy przeżywać ten czas rekolekcji – mówią uczestnicy rekolekcji. – Dla nas największą wartością jest to, że jesteśmy razem jako małżonkowie, że idziemy tą samą drogą, że pracujemy wspólnie, wzrastamy wspólnie i nasz cel jest jeden: świętość. Ta droga, którą idziemy w przypadku właśnie tej wspólnoty, którą daje nam sługa boży Franciszek Blachnicki jest to droga, która zakłada wspólną pracę i marsz przez życie do świętości wspólny.“

Zobaczcie, jak wyglądał czas, który spędzili w Wiecznym Mieście. 📸
Przy Sanktuarium św. Jana Pawła II działają cztery kręgi Domowego Kościoła, w którym formują się pary małżeńskie. Przedstawiciele tych kręgów (4 małżeństwa) są na rekolekcjach.
Zapraszamy do dołączenia do kręgów Domowego Kościoła! 💑
Serdecznie pozdrawiamy i czekamy na Wasz szczęśliwy powrót do Polski! 🙏