W sezonie zimowym Wieża Fatimska otwarta codziennie:

poniedziałek – niedziela w godz.: 9.00 – 17.00,

ale jedynie po wcześniejszej rezerwacji i dla grup powyżej 10 osób.

Rezerwacja: tel. +48 511 500 222

Wstęp – 5 zł

2 kwietnia 2016 roku w Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia została udostępniona dla zwiedzających wieża Fatimska przy Sanktuarium św. Jana Pawła II. Aby dostać się na taras widokowy, trzeba pokonać aż 272 schody, ale można również skorzystać z windy.

Budowa wieży trwała półtora roku. W jej górnej części umieszczono cztery dzwony, które zapraszają na uroczystości do Sanktuarium od początku jego istnienia. Największy z nich – ważący 1,5 tony – został nazwany imieniem św. Andrzeja Boboli. Pozostałe trzy to: św. Jan Apostoł, św. Józef oraz Tu es Petrus.

Pielgrzymi przybywający do Sanktuarium św. Jana Pawła II z wysokości wieży mogą podziwiać panoramę Krakowa i jego okolic, a przy dobrej widoczności, można dostrzec nawet szczyty Tatr.

Wieża wraz z zamontowanym na szczycie krzyżem mierzy 68 metrów wysokości. Dzięki temu, że całe Centrum św. Jana Pawła II “Nie lękajcie się!” znajduje się na wzgórzu, jego wieża jest najwyżej położonym punktem widokowym w stolicy Małopolski. Przeszklony taras widokowy został umieszczony na wysokości ok. 50 metrów.

Na południowej ścianie wieży, w dolnej części elewacji, umieszczono figurę Matki Boskiej Fatimskiej w kompozycji Dębu Fatimskiego, podkreślając nabożeństwo Papieża do Matki Bożej Fatimskiej, ściśle związane z Jego wiarą w cudowne ocalenie z zamachu przez Matkę Bożą z Fatimy.