Kalendarz liturgiczny:

 • Poniedziałek (13.09) – św. Jana Chryzostoma
 • Wtorek (14.09) – Święto Podwyższenia Krzyża
 • Środa (15.09) – NMP Bolesnej
 • Czwartek (16.09) – św. Korneliusza i św. Cypriana
 • Sobota (18.09) – św. Stanisława Kostki

 

 • Dziękujemy za obecność i wygłoszone słowo księdzu Krzysztofowi Kasprzakowi z Tanzanii. Po mszy świętej będzie można wspomóc działalność misyjną przy wyjściach z kościoła.
 • Składamy serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy w zeszłą niedzielę złożyli ofiarę na Afganistan. Zebrano tego dnia 2285 zł.
 • Grupa świeckich katolików wraz duszpasterzem osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu i kontemplację Boskiego Oblicza z Manoppello. Anastasis – tak została nazwana ta inicjatywa – to modlitwa bardzo prosta, pokorna, ale wierzymy, że będąca źródłem wielkiego dobra i uzdrowienia. Zapraszamy w poniedziałek, 13 września na godzinę 19.00, do górnego kościoła w naszym Sanktuarium. Osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym we wspólnocie Kościoła, ich bliscy, mogą również wtedy umówić się na spotkanie z duszpasterzem.
 • Po wakacyjnej przerwie, na nowo ruszają spotkania chóru Sanktuaryjnego Nie lękajcie się. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą swoim głosem i zdolnościami włączyć się w modlitwę. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19.00 w budynku Caritas.
 • W Najbliższy wtorek w naszym Sanktuarium będzie miała miejsce peregrynacja relikwii bł. księdza Michaela McGivneya. Podczas każdej Mszy świętej będzie przybliżana jego postać. O godzinie 19.00 zapraszamy na różaniec i nabożeństwo przy jego relikwiach, a po nim spotkanie tworzącej się rady Rycerzy Kolumba przy naszym Sanktuarium, jak również wszystkich mężczyzn, którzy chcą poznać i zaangażować się w tę wspólnotę.
 • Grupa modlitwy kontemplacyjnej zaprasza wszystkich, którzy chcą się modlić w ciszy. W trakcie spotkania czytamy i rozważamy Słowo Boże zawarte w Piśmie św. Spotkania będą odbywać się w każdy piątek o godz. 19.00 w Białej sali.
 • Zapraszamy młodzież szkół średnich i studencką do udziału w wolontariacie w ramach Centrum Jana Pawła II. Stawiamy na wszechstronny rozwój młodych poprzez szkolenia, pomoc w organizacji wydarzeń charytatywnych i kulturalnych oraz twórcze spędzanie wolnego czasu. Spotkanie organizacyjne w sobotę (18.09.2021) o godz. 10:00 w budynku Caritas. Więcej informacji u ks. Dariusza.
 • Grupa duszpasterska dla osób niepełnosprawnych, a także dla wszystkich tych, którzy są im bliscy serdecznie zaprasza na Mszę świętą w przyszłą niedzielę, o godz. 17.00. Po Mszy świętej spotkanie oraz koncert zespołu z Fundacji Artystycznej Cantito. Zespół składa się z uzdolnionych muzycznie osób niewidomych.
 • Zrodziła się idea, aby w naszym sanktuarium powstała orkiestra symfoniczna, która włączy się  w animację muzyczną podczas najważniejszych celebracji w naszym kościele i swoim brzmieniem będzie pomagać nam w modlitwie, unosząc nasze serca i umysły ku Bogu. Zapraszamy do współpracy wszystkich muzyków, którzy chcieliby wzmocnić sekcję instrumentów smyczkowych oraz dętych. Próby będą odbywać się raz w tygodniu o dogodnej porze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po Mszy św.  do zakrystii, by tam zostawić swoje dane teleadresowe.
 • W sobotę, 18 września o godz. 9.00 Eucharystią sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w górnym kościele rozpocznie się Sympozjum pt. „Światło-Życie. Blachnicki-Wojtyła”. Sympozjum organizuje Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej dla uczczenia dwóch wielkich charyzmatyków Św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Po Mszy Św. dalszy plan wykładów w budynku Fides. Rejestracja uczestników na stronie www.krakow.oaza.pl
 • Już dzisiaj o godz. 12:00 uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Będzie ona miała miejsce w Warszawie. W naszym Sanktuarium będzie można w niej uczestniczyć dzięki transmisji na telebimie. Serdecznie zapraszamy do takiej formy wspólnotowego przeżywania beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.