Kalendarz liturgiczny:

 • Poniedziałek (20.09) – św. Andrzeja Kim Teagon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy
 • Wtorek (21.09) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 • Czwartek (23.09) – św. o. Pio

 

 • Pragniemy poinformować, że w ubiegłą niedzielę w czasie zbiórki ofiar dla misji w Tanzanii udało się zebrać 19 086 złotych, 220 euro, 30 funtów i 5 dolarów. W imieniu ks. Krzysztofa Kasprzaka, misjonarza, który dzielił się swoim świadectwem tydzień temu, serdecznie dziękujemy za Państwa otwarte serca i hojne ofiary na misje. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomogli w przeprowadzeniu zbiórki a więc: Rycerzom Jana Pawła II, Rycerzom Kolumba, Skautom, Lektorom i Ministrantom. Serdeczne Bóg zapłać!
 • Grupa duszpasterska dla osób niepełnosprawnych, a także dla wszystkich tych, którzy są im bliscy serdecznie zaprasza na Mszę świętą dziś, o godz. 17.00. Po Mszy świętej spotkanie oraz koncert zespołu z Fundacji Artystycznej Cantito. Zespół składa się z uzdolnionych muzycznie osób niewidomych.
 • Po wakacyjnej przerwie, na nowo ruszają spotkania chóru Sanktuaryjnego Nie lękajcie się. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą swoim głosem i zdolnościami włączyć się w modlitwę. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19.00 w budynku Caritas.
 • Grupa modlitwy kontemplacyjnej zaprasza wszystkich, którzy chcą się modlić w ciszy. W trakcie spotkania czytamy i rozważamy Słowo Boże zawarte w Piśmie św. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w Białej Sali.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11.00 spośród dotychczasowych ministrantów zostaną pobłogosławieni nowi lektorzy w naszym Sanktuarium. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. kardynał Stanisław Dziwisz.
 • Przy naszym Sanktuarium powstaje orkiestra symfoniczna, która włączy się w animację muzyczną podczas najważniejszych celebracji w naszym kościele i swoim brzmieniem będzie pomagać nam w modlitwie, unosząc nasze serca i umysły ku Bogu. Zapraszamy do współpracy wszystkich muzyków, którzy chcieliby wzmocnić sekcję instrumentów smyczkowych oraz dętych. Próby będą odbywać się raz w tygodniu o dogodnej porze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po Mszy św.  do zakrystii, by tam zostawić swoje dane teleadresowe. Bliższe szczegóły można uzyskać u ks. Grzegorza.
 • Zapraszamy młodzież uczącą się i studencką do udziału w naszym wolontariacie. Zapisy w czwartki między 18 a 19 w budynku Wolontariatu (Caritas). Szczegóły na stronie internetowej i u ks. Dariusza.
 • Za tydzień, w niedzielę, 26 września obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych związanych z Sanktuarium św. Jana Pawła II, młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia ofiary, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla ludzi młodych w naszym Sanktuarium i w Archidiecezji Krakowskiej.
 • W odpowiedzi na apel władz Miasta Krakowa przy Sanktuarium będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Na parkingu obok Wieży Fatimskiej będzie stał, tzw. spisobus czyli autobus MPK, w którym pomoc w uzupełnieniu formularza spisowego będą świadczyć rachmistrzowie spisowi. Akcja spisowa przy naszym Sanktuarium będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę, 26 września w godzinach od 8.00 do 14.00.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.