Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek (14.02) – św. Cyryla i św. Metodego, patronów Europy

 

  • Zapraszamy na Mszę świętą z relikwiami św. Walentego dzisiaj (13.02) o godz. 17.00. Po Eucharystii można wziąć udział w wykładzie dra Cezarego Sękalskiego (teologa i psychoterapeuty) pt. “Jak zakochać się na zawsze? Miłość według ks. Karola Wojtyły”. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do zakochanych, narzeczonych i małżonków.
  • Grupa świeckich katolików wraz z duszpasterzem osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu i kontemplację Boskiego Oblicza z Manoppello. Anastasis – to modlitwa bardzo prosta, pokorna, ale wierzymy, że będąca źródłem wielkiego dobra i uzdrowienia. Zapraszamy w poniedziałek, 14 lutego, na godzinę 19.00, do górnego kościoła w naszym Sanktuarium. Osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym, ich bliscy, mogą również wtedy umówić się na spotkanie z duszpasterzem.
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Getsemani ze św. Janem Pawłem II. W środę, jak 16-go dnia każdego miesiąca rozpoczynamy od Mszy świętej o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencjach składanych przez wszystkich pielgrzymów w naszym Sanktuarium. 
  • W sobotę zapraszamy na kolejne spotkanie wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji „Sursum Corda”. Zachęcamy do udziału w spotkaniach małżeństwa, rodziny z dziećmi. Spotkanie rozpoczynamy Eucharystią o godz. 16.00 w Kaplicy Kapłańskiej, później Uwielbienie i spotkanie w sali budynku Caritas.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00 zapraszamy dzieci na doroczny bal karnawałowy do budynku FIDES. W programie zabawa, konkursy i słodki poczęstunek. Zachęcamy by przyjść w przebraniu.
  • Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych BARKA zaprasza na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w budynku Caritas, a następnie na Mszę Świętą o godz. 17.00. Do włączenia się do tego duszpasterstwa serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich rodziny, przyjaciół oraz osoby zawodowo wspierające niepełnosprawnych.
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.
  • Modląc się o pokój na świecie, w tych dniach zwłaszcza o pokój na Ukrainie, po błogosławieństwie wspólnie odśpiewamy suplikacje.