• Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (29.08) – męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Sobota (3.09) – św. Grzegorza Wielkiego.

 

  • Informujemy, że w sobotę 27 sierpnia otwarto Trasę Łagiewnicką. W poniedziałek, 29 sierpnia uruchomiona zostanie trasa tramwajowa łącząca Kurdwanów z Łagiewnikami. Nowym torowiskiem pojadą linie 10, 11 oraz 50.
  • Chór wielogłosowy Nie lękajcie się, działający przy naszym Sanktuarium rozpoczyna po wakacjach swoje cotygodniowe próby w najbliższy wtorek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do współpracy nowych członków chóru i ogłaszamy nabór do sekcji sopranów, altów, tenorów i basów.
  • Również działający przy naszym Sanktuarium młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny Młode Uwielbienie ogłasza nabór do sekcji wokalnej dla dzieci w wieku od 12 do 16 lat, posiadających predyspozycje muzyczne. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Zespół można będzie usłyszeć w przyszłą niedzielę 4 września podczas Mszy św. o godz. 11.00.
  • Zapraszamy na Eucharystię oraz modlitwę w intencji małżonków, z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, w najbliższy piątek, 2 września o godz. 19.00, w górnym kościele. Podczas Pierwszych Piątków Małżonków modlimy się za małżeństwa, aby przezwyciężały trudności i doświadczały radości miłości.
  • W sobotę, 3 września, swoją pielgrzymkę będą przeżywać Wojownicy Maryi z rodzinami. W naszym sanktuarium będą się modlić na Eucharystii o godz. 12.00 oraz na adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30.
  • Również w sobotę o godz. 17.00 Msza Święta w intencji członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, a po niej modlitwa różańcowa. Zachęcamy do modlitwy w intencji trzeźwości.
  • W przyszłą niedzielę, 4 września, na mszy świętej o godz. 11.00 poświęcimy tornistry szkolne dla dzieci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy u progu nowego roku szkolnego.
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.