Wyrusz z nami w Anielską podróż do Betlejem!

Wielkimi krokami zbliża się Adwent, czas oczekiwania na przyjście Jezusa. W tym roku Wydawnictwo św. Stanisława BM, Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie oraz Archidiecezja Krakowska zapraszają najmłodszych do przeżycia go wspólnie z Adwentowymi Aniołkami.

Z Adwentowymi Aniołkami do Betlejem

Adwent jest dla każdego okazją na przygotowanie się do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia. W naszych parafiach to także czas rorat, na które najmłodsi przychodzą z kolorowymi lampionami. W tym roku w podróży do Betlejem towarzyszyć będą nam Adwentowe Aniołki. To właśnie one poprowadzą dzieci przez cztery tygodnie oczekiwania na Boże Narodzenie.

Wydawnictwo św. Stanisława BM przygotowało propozycje ubogacenia adwentowych nabożeństw, aby najmłodsi mogli jak najpełniej zrozumieć istotę tego okresu liturgicznego. Zestaw zawiera planszę, którą uczestnicy otrzymają po pierwszych roratach oraz naklejki z Adwentowymi Aniołkami, które przez kolejne dni będą ją wypełniać. – Przez cały tydzień dzieci będą się uczyły odpowiadać na potrzeby swojego najbliższego otoczenia, by w sobotę zrealizować cel, które same sobie wyznaczą. Następnie opiszą go lub narysują na samodzielnie przygotowanym serduszku. W kościele, w określonym miejscu, powstanie kolekcja śladów dobra pozostawionych przez nasze aniołki – tłumaczą twórcy z Wydawnictwa św. Stanisława BM.

Przy tej okazji duszpasterze będą mogli skorzystać z pozycji z propozycjami kazań na roraty, których autorem jest ks. Artur Czepiel, archidiecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz książeczki „Adwentowe Aniołki”, napisanej przez s. Zofię Szymanek FDC. Może ona stać się nagrodą dla najwytrwalszych uczestników rorat. Dostępne są również „Chrześcijańskie kalendarze adwentowe. Boski Adwent”, które zawierają 28 zadań, pomagających kształtować dobre postawy oraz pyszne czekoladki.

Adwentowa Podróż

Propozycję Wydawnictwa św. Stanisława BM dopełnią rekolekcyjne dialogi z najmłodszymi, przygotowane przez Archidiecezję Krakowską. Poprowadzi je ks. Dariusz Chrostowski, duszpasterz Sanktuarium św. Jana Pawła II, który co niedziele o godz. 11.00 głosi tam homilie podczas Mszy św. dla rodzin z dziećmi.

Wraz z najmłodszymi w każdą sobotę Adwentu o godz. 8.00 na diecezjalnych kanałach You Tube i Spotify będzie podsumowywał, jak udało im się przeżyć kolejne tygodnie Adwentu i czego mogą nauczyć się, naśladując Adwentowe Aniołki. – Każdy z nas jest towarzyszem czyjejś życiowej podróży. Jesteśmy jako koledzy i koleżanki; bracia i siostry; przyjaciele; jako mężowie i żony; jako rodzice dzieci i jako dzieci dla rodziców; jako sprzedawcy dla klienta; jako nauczyciele dla ucznia jako uczniowie dla nauczyciela… Raz przez krótką, ulotną chwilę, a w innym przypadku na dłuższym odcinku drogi. I idąc z drugim człowiekiem, możemy go wzmacniać, być dla niego inspiracją, wspierać go, dać mu wiele radości. Jak więc możemy stać się Aniołem dla Maryi i dołączyć do chóru Aniołów przy żłóbku w Betlejem w Boże Narodzenie? Kiedy będziemy stawać się na jakiś czas aniołem dla innej osoby! – zachęca ks. Dariusz, zapraszając, aby wyruszyć w „Anielską podróż do Betlejem”.

Zachęcamy, aby wykorzystując materiały przygotowane przez Wydawnictwo św. Stanisława BM, Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Archidiecezję Krakowską, korzystać w sieci z hasztagu #AnielskaPodróż.