• Kalendarz liturgiczny:
  • Sobota (24.12) – Wigilia Narodzenia Pańskiego
  • Niedziela (25.12) – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
 • Przeżywamy Adwent – okres aktywnego oczekiwania na przyjście Pana. W tym czasie odprawiamy w naszym Sanktuarium Msze św. wotywne o NMP  – roraty w dni powszednie o godz. 8.00. W codziennym rozważaniu skupiamy się na sakramencie pokuty jako drodze do wolności. Całodzienna spowiedź odbywa się w naszym Sanktuarium w dolnym kościele w Kaplicy Pojednania. W Wigilię spowiedź będzie możliwa w godzinach od 7.30 do 8.00 oraz od 8.45 do 12.30.
 • W zakrystii dostępne są wigilijne świece Caritas oraz opłatki. Przy zakrystii można nabyć sianko na stół wigilijny przygotowane przez działające przy naszym Sanktuarium duszpasterstwo osób niepełnosprawnych BARKA. Ofiary składane za sianko będą przeznaczone na potrzeby tej wspólnoty. 
 • W naszym Sanktuarium trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Odbywają się one w niedziele o godz. 18.00 i w środy o godz. 19.00 w Kaplicy Kapłańskiej. Zapraszamy!
 • Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w naszym Sanktuarium. Pasterka odbędzie się tradycyjnie o północy, a w Święta Msze będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a więc o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 20.00. W Boże Narodzenie uroczystej Mszy świętej o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.
 • Już dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru i Orkiestry symfonicznej naszego Sanktuarium, który odbędzie się w niedzielę, 8 stycznia po Mszy św. o godz. 17.00. Wszystkich posiadających predyspozycje muzyczne i chcących oddawać cześć Najwyższemu Bogu muzyką, zapraszamy do współpracy. Do chóru szczególnie panów, a do orkiestry osoby, które ukończyły przynajmniej II stopień szkoły muzycznej w klasie instrumentów smyczkowych lub dętych.   
 • Działająca przy naszym Sanktuarium Wspólnota Modlitwy Kontemplacyjnej zaprasza na dzień skupienia, który poprowadzi o. Krzysztof Wons. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 7 stycznia 2023 r. od godz. 14.30 w Białej Sali. Szczegóły na plakatach. Zapisy również w zakrystii. Serdecznie zapraszamy!
 • Fundacja Towarzyszenia Rodzinie tworzy grupę wsparcia terapeutycznego „Ku uzdrowieniu” dla osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym we wspólnocie Kościoła. Zapraszamy do grupy wszystkie osoby, które zmagają się ze swoim cierpieniem i czują, że potrzebują wsparcia innych. Dane kontaktowe i informacje na temat grupy można znaleźć w gablocie informacyjnej naszego sanktuarium w dolnym kościele, na ulotkach, jak również na stronie internetowej: www.kuuzdrowieniu.pl
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.