• Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – czas pokutnego przygotowania do Świąt Paschalnych. Zachęcamy, aby już u początku skorzystać z sakramentu pokuty, który w naszym Sanktuarium sprawowany jest przez cały dzień. Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne – w każdy piątek o godz. 17.45 Droga Krzyżowa, a w niedzielę – Gorzkie Żale, także o godz. 17.45. 
 • W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy szczególnie na Msze Święte o godz. 12.30, podczas których będziemy mieć okazję wysłuchać nauk rekolekcyjnych z tematem przewodnim  Gorąco pragnąłem spożyć Paschę z Wami. Przedmiotem rozważań staną się nie tylko Liturgia Słowa, ale również teksty antyfon na wejście, które niegdyś przygotowywały katechumenów do przyjęcia Chrztu, a do których w tym roku krakowscy kompozytorzy napisali muzykę. Ich premierowe wykonania odbywać się będą podczas Eucharystii w naszym Sanktuarium. Modlitwie będzie towarzyszyła muzyka wielogłosowa, śpiew gregoriański oraz pełna asysta. Zapraszamy już o godz. 12.15 na próbę śpiewu przed liturgią.
 • Dziś zmiana tajemnic Róż Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci. Powstaje X Róża. Zachęcamy chętnych do włączenia się w modlitwę za dzieci.
 • Spotkania scholi gregoriańskiej w każdą środę, o godz. 19.00. Rozpoczynamy tradycyjnie w kaplicy św. Kingi wspólnymi Nieszporami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych śpiewem gregoriańskim. 
 • Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszym sanktuarium na spotkanie w czwartek 9 marca o godzinie 18.00 w zakrystii górnego kościoła.  Prosimy o przybycie z jednym z rodziców. 
 • Grupa ewangelizacyjna Sursum Corda zaprasza wszystkich chętnych, szczególnie rodziny z dziećmi, na spotkanie w sobotę, 11 marca o godz. 16.00.
 • W sobotę, po mszy świętej o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny. 
 • W sklepiku naszego muzeum można nabyć miesięcznik dla najmłodszych “Staś”. Jest on przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i wszesnoszkolnych (od 3 do 9 lat). W atrakcyjnej formie graficznej na 52 stronach znajdują się różnorodne tematy dla dzieci.
 • W sobotę 18 marca o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert chóru i orkiestry zespołu Mazowsze, który wykona Requiem d-moll W. A. Mozarta. Wydarzenie nie będzie biletowane. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.    
 • W niedzielę 19 marca o 18.30 w naszej sali konferencyjnej( budynku FIDES) odbędzie się wykład “Kim jest Człowiek z Całunu?”. Poprowadzi go pan Krzysztof Sadło jeden z założycieli i dyrektorów Polskiego Centrum Syndologicznego – polskiej filii międzynarodowej instytucji zajmującej się prowadzeniem badań i propagowaniem wiedzy o Całunie.  Serdecznie zapraszamy 
 • Instytut Wspierania Rozwoju zaprasza wszystkich rodziców na warsztaty pn. „Jak słuchać i mówić do swoich dzieci?”. To spotkania rozwijające umiejętności wychowawcze, poprzez praktyczne ćwiczenia dotyczące komunikacji w rodzinie, pracę z emocjami, wsparcie dzieci w samodzielności i dążenie do tworzenia relacji opartych na wzajemnym szacunku. Zapisy do 10 marca. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej www.iwr-krakow.pl
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych, do skarbon oraz przelewem na konto. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.