• W dniu dzisiejszym Gorzkie Żale wyjątkowo o godz. 16.15, ponieważ o godzinie 18.00 odbędzie się koncert Chóru i orkiestry naszego Sanktuarium, stanowiący muzyczną kontemplację męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Bezpośrednio po wydarzeniu można będzie wesprzeć materialnie działalność grup muzycznych w naszym Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy.
  • Członkowie Duszpasterstwa osób z niepełnosprawnością Barka przygotowali rękodzieło wielkanocne oraz palmy, które dostępne są przy wejściach do kościoła. Środki z ich sprzedaży i wszelkie ofiary pomogą w organizacji pielgrzymki wspólnoty do Włoch. 
  • W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na działalność Caritas naszej Archidiecezji.
  • W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w naszym Sanktuarium przeżywać będziemy Mszę Krzyżma pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego przy uczestnictwie Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, biskupów pomocniczych oraz prezbiterium Archidiecezji Krakowskiej. Podczas tej Mszy pobłogosławione będą oleje krzyżma, chorych oraz katechumenów. Będzie to też uroczyste rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego w naszej Archidiecezji. Z kolei wieczorem tego dnia zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy, gdzie będzie możliwość adoracji do godz. 22.00. 
  • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętych. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa zapraszamy na Drogę Krzyżową z Całunem Turyńskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego, gdzie będzie adoracja do godz. 24.00.
  • W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa będzie możliwa od 7.30 do 18.30. Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. W sobotę wieczorem zapraszamy na Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Nabożeństwo rozpocznie się na placu przed Sanktuarium. Zachęcamy, aby na tę Liturgię przynieść ze sobą świece. Po Liturgii wyruszymy w procesji Rezurekcyjnej wokół Sanktuarium.
  • Uroczystym obchodom Świętego Triduum będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.
  • Spowiedź święta w naszym Sanktuarium do środy włącznie według stałego harmonogramu, natomiast porządek godzin spowiedzi na czas Triduum znajdziemy na stronie internetowej.

Czwartek: 7.30-12.30, 15.00-17.00, 21.00-22.00.

Piątek: 7.30-12.30, 15.00-17.00, 21.00-24.00.

Sobota: 7.30-12.30.

  • Ze względu na Triduum całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy NSPJ będzie trwała do środy włącznie i powróci w Niedzielę Wielkanocną.
  • W trakcie Triduum będziemy mogli modlić się Liturgią Godzin. Modlitwa brewiarzowa rozpocznie się godziną czytań w Wielką Środę o godz. 19.00. Następnie w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę jutrznia o godz. 8.00. Obchody Triduum zakończą nieszpory chrzcielne w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 18.00.
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych, do skarbon oraz przelewem na konto. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.