„Chrześcijańska rodzina przekazuje wiarę, kiedy rodzice uczą swoje dzieci modlić się i modlą się z nimi kiedy przysposabiają je do przyjęcia sakramentów i wprowadzają w życie Kościoła; kiedy wszyscy się gromadzą, aby razem czytać Biblię, rozjaśniając życie rodzinne światłem wiary i wielbiąc Boga jako Ojca” /Papież Benedykt XVI podczas homilii wygłoszonej na zakończenie V Światowego Spotkania Rodzin w 2006 r./

Śpiew jest chyba najwspanialszą modlitwą uwielbienia, skoro Aniołowie w Niebie nieustannie wychwalają Boga śpiewając: „Święty, święty, święty”. Naszą wspólną modlitwą i śpiewem podczas Mszy Świętej dla Rodzin chcemy spróbować doświadczyć choć namiastki tej niebiańskiej radości, chwalić Boga muzyką i śpiewem. Chcemy też przekazać dzieciom naszą wiarę, nauczyć ich modlitwy, pokazać im, że Msza Święta to radosny czas spotkania z Panem Bogiem, gdy całymi rodzinami możemy świętować i dziękować Panu Bogu. Wierzymy, że szacunek do Eucharystii to najcenniejsze, czego możemy nauczyć nasze dzieci.

Zapraszamy do włączenia się w modlitwę śpiewem i graniem wszystkich, bez względu na wiek, umiejętności muzyczne, doświadczenie. Ważne jest tylko otwarte serce i chęci, by uwielbiać Pana Boga, resztę poprowadzi Duch Boży. Nie mamy stałego składu, nie mamy prób, nie robimy koncertu, śpiewamy i gramy tak, jak potrafimy, nie zawsze czysto i równo, ale zawsze pięknie, bo prosto z serca na chwałę Pana!

Zapraszamy do nas wszystkich, wystarczy podejść kilka chwil przed rozpoczęciem Mszy Świętej – to jest nasza wspólna, Rodzinna Msza Święta, niech każdy z nas poczuje się zaproszony do włączenia się w jej współtworzenie.

Zapraszamy też osoby, które pomogłyby animować nasze dzieci podczas śpiewów. Nie trzeba mieć żadnych szczególnych umiejętności poza uśmiechem do dzieci, poczuciem rytmu i odrobiną zimnej krwi, by zapanować nad energią dzieci smiley

Więcej informacji i aktualności z życia Scholi – na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku:

scholacjp2.weebly.com

facebook.com/scholacjp2