Kalendarz liturgiczny:

 • Środa (13.10) – bł. Honorata Koźmińskiego
 • Piątek (15.10) – św. Teresy od Jezusa
 • Sobota (16.10) – św. Jadwigi Śląskiej, tego dnia przypada 43. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, jest to również rocznica poświęcenia naszej świątyni – Msze święte w tym dniu w górnym kościele

 

 

 • Domowe Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa, składa serdecznie podziękowania za włączenie się w kwestę podczas ostatniej niedzieli. Zabrano tego dnia 13 976 zł i 7 euro. Bóg zapłać za ofiarność.
 • Od dzisiaj rozpoczynamy kolejny nabór do służby liturgicznej. Wszyscy chętni mężczyźni, chłopaki i chłopcy, bez względu na wiek, mogą zgłaszać się w zakrystii po każdej Mszy świętej.
 • Nabożeństwa różańcowe odbywają się codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00, również w niedzielę. Przy naszym Sanktuarium powstało 8 Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej wspólnoty modlitwy za dzieci, to zapraszamy do zakrystii, aby się zapisać.
 • Grupa świeckich katolików wraz duszpasterzem osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu i kontemplację Boskiego Oblicza z Manoppello. Anastasis – tak została nazwana ta inicjatywa – to modlitwa bardzo prosta, pokorna, ale wierzymy, że będąca źródłem wielkiego dobra i uzdrowienia. Zapraszamy w poniedziałek, 11 października na godzinę 19.00, do górnego kościoła w naszym Sanktuarium. Osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym, ich bliscy, mogą również wtedy umówić się na spotkanie z duszpasterzem.
 • Mężczyzn, którzy chcieliby dawać świadectwo swojej wiary i podjąć formację w ramach wspólnoty Rycerzy Kolumba, zachęcamy do dołączenia do powstającej przy naszym Sanktuarium rady. Zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższą sobotę, 16 października 2021 r. po Mszy świętej o godzinie 17.00.
 • Grupa duszpasterska dla osób niepełnosprawnych, a także dla wszystkich tych, którzy są im bliscy zaprasza na Mszę świętą w przyszłą niedzielę, 17 października o godz. 17.00. a po Mszy św. – na spotkanie. W liturgię na tej Mszy świętej w szczególny sposób zaangażują się uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele ze szkoły dla niewidomych i słabowidzących przy ul. Tynieckiej w Krakowie.
 • W piątek, 22 października, będziemy przeżywać nasz Sanktuaryjny odpust. Już teraz serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 17.00, której będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. Eucharystia będzie transmitowana przez TVP 3 Kraków.
 • W naszym Sanktuarium rozpoczynamy cykl koncertów pod nazwą: Muzyczne wieczory na Białych Morzach. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 24 października o godz. 18.00 będziemy gościć chór i orkiestrę bazyliki ojców cystersów w Mogile. Usłyszymy wtedy najbardziej popularne opracowania Ave Maria, tj. Bacha, Schuberta, Francka, Cacciniego, Lista i innych znanych kompozytorów. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
 • Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnej pamięci modlitewnej o naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy w zakrystii.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.