Zaproszenie do udziału w 9. modlitwie za „zranionych w Kościele Katolickim”

Serdecznie zapraszamy do udziału w 9. modlitwie za “zranionych w Kościele Katolickim”.

W niedzielę 24 października 2021 r. ponownie w Sanktuarium św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie, podczas którego zebrani będą modlić się wspólnie za osoby, które doświadczyły wykorzystania seksualnego we wspólnocie Kościoła. Wydarzenie rozpocznie się od Mszy świętej w intencji osób skrzywdzonych, która zostanie odprawiona o godzinie 17.00 w kościele górnym. Po jej zakończeniu około godziny 18:00 w sali konferencyjnej budynku “Fides” będzie miała miejsce modlitwa, którą organizatorzy chcą otoczyć osoby zranione.

Po modlitwie, ok. 19:00, odbędzie się spotkanie z gośćmi. Jego tematem będzie droga towarzyszenia osobom zranionym. Zaproszone tym razem są p. Marta Titaniec, prezes Fundacji św. Józefa oraz p. Justyna Kaczmarczyk, która podjęła trudny temat wykorzystania seksualnego nieletnich przez księży w swojej książce “Zranieni”.

Wydarzenie organizowane jest w Krakowie cyklicznie od czerwca 2019 r. z inicjatywy świeckich katolików z Krakowa. W jego organizację włączyło się również Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Organizatorzy są przekonani, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie. Na wydarzenie zaproszone są osoby, które zmagają się ze zranieniem wykorzystania seksualnego oraz te, którym szczególnie bliska jest myśl o zranionych braciach i siostrach, którzy pragną zapewnienia, że ich Kościół troszczy się o nich.