Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek (31.01) – św. Jana Bosko.
  • Środa (2.02) – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej – tego dnia na każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo świec (gromnic), które już dzisiaj można nabyć w zakrystii. Msze święte tego dnia w górnym kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. W Kościele to święto jest przeżywane jako Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do modlitwy zwłaszcza w tym dniu w intencji sióstr sercanek mieszkających i posługujących w naszym Sanktuarium z wdzięcznością za ich posługę.
  • Sobota (5.01) – św. Agaty.

 

  • Zapraszamy na Eucharystię oraz modlitwę w intencji małżonków z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w najbliższy piątek, 4 lutego o godz. 19.00, w górnym kościele. Podczas Pierwszych Piątków Małżonków modlimy się za małżeństwa, aby przezwyciężały trudności i doświadczały radości miłości. 
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Skupienia Grupy Modlitwy Kontemplacyjnej. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chcą pogłębić swoją modlitwę rozważając Słowo Boże w ciszy. W programie Eucharystia, konferencje, modlitwa w ciszy. Spotkanie poprowadzi ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Początek w sobotę 12 lutego o godz. 14.00 w budynku Fides. Zakończenie o godz. 20.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii po Mszy świętej. 
  • Zapraszamy na Mszę świętą z relikwiami św. Walentego w niedzielę (13.02) o godz. 17.00. Po Eucharystii można wziąć udział w wykładzie dra Cezarego Sękalskiego (teologa i psychoterapeuty) pt. “Jak zakochać się na zawsze? Miłość według ks. Karola Wojtyły”.
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.