Kalendarz liturgiczny:

  • Środa (2.03) – Popielec – rozpoczęcie Wielkiego Postu, jest to dzień w którym obowiązuje post ścisły. Na każdej Eucharystii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte w górnym kościele o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00 i dodatkowo o 20:00. Mszy św. o godz. 17.00 w Środę Popielcową będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.
  • Piątek (4.03) – św. Kazimierza

 

  • W związku z wojną na Ukrainie po każdej Mszy Świętej będziemy modlić się śpiewem suplikacji. Jutro, tj. w poniedziałek Msze święte sprawowane będą z formularza na czas wojny lub rozruchów. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o pokój. Kto chce wesprzeć materialnie pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy organizowaną przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej może to zrobić po każdej Mszy świętej dzisiaj oraz w środę popielcową przy wyjściach z kościoła składając ofiarę do puszek. Nasze Sanktuarium zgłosiło również gotowość do przyjęcia uchodźców z Ukrainy w domu pielgrzyma.
  • W poniedziałek, jak każdego 28 dnia miesiąca, przeżywać będziemy nabożeństwo ku czci św. Szarbela. O godzinie 17:00 Msza święta, a następnie nabożeństwo ku czci Świętego mnicha z Libanu.
  • Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich – ustanowiony w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka – w Polsce decyzją Konferencji Episkopatu Polski obchodzony jest w pierwszy piątek Wielkiego Postu i w tym roku przypada 4 marca. Wszystkich, którzy w tym dniu, poprzez swoją obecność i modlitwę, chcą dać wyraz solidarności z osobami zranionymi, serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium. Msza święta w intencji osób skrzywdzonych, będzie sprawowana przez ks. bp Damiana Muskusa o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej, również w tej intencji.
  • Również w piątek zapraszamy na Eucharystię oraz modlitwę w intencji małżonków z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00, w górnym kościele. Podczas Pierwszych Piątków Małżonków modlimy się za małżeństwa, aby przezwyciężały trudności i doświadczały radości miłości.
  • W najbliższą sobotę o godz. 15.30, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego przyjmą urzędy lektora i akolity. Uroczystości w naszym Sanktuarium przewodniczył będzie ks. bp Jan Zając.
  • Również w sobotę o godz. 17.00 Msza Święta w intencji członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, a po niej modlitwa różańcowa. Zachęcamy do modlitwy w intencji trzeźwości.
  • Serdecznie zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.45, a w piątki na Drogę Krzyżową, również o godz. 17.45.
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.