• Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – czas pokutnego przygotowania do Świąt Paschalnych. Zachęcamy, aby już u progu Wielkiego Postu skorzystać z sakramentu pokuty, który w naszym Sanktuarium sprawowany jest przez cały dzień. Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne – w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 17.45, a w piątki – Droga Krzyżowa, również o godz. 17.45.
  • Chór i orkiestra naszego Sanktuarium rozpoczynają przygotowania do przeżywania Wielkiego Postu i Wielkanocy. Wszystkich, którzy chcieliby swoim głosem wspomóc zespół zapraszamy do sekcji sopranów, altów, tenorów i basów. Również grających na instrumentach smyczkowych zachęcamy do dołączenia do orkiestry. Warunkiem jest ukończenie co najmniej drugiego stopnia szkoły muzycznej. Zapisy w zakrystii, a przesłuchania w każdy wtorek o godz. 19.00 w sali budynku Caritas.
  • Mężczyzn, którzy chcieliby dawać świadectwo swojej wiary i podjąć formację w ramach wspólnoty Rycerzy Kolumba, zachęcamy do dołączenia do powstającej przy naszym sanktuarium rady. Zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne 12 marca 2022 r. (sobota) o godz. 18.30. 
  • W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na działalność Caritas naszej Archidiecezji.
  • Serdeczne Bóg zapłać za otwarte serca i hojność w zbiórce prowadzonej w ubiegłą niedzielę oraz w Środę Popielcową na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Łącznie udało się zebrać 38 tys. złotych. Ofiary te w całości przeznaczone będą na potrzeby uchodźców. Nasze Sanktuarium włączyło się aktywnie w pomoc dla gości z Ukrainy. Już od poprzedniej soboty Dom Pielgrzyma jest dla nich stale otwarty. Od tygodnia codziennie przybywają osoby uciekające przed wojną i tutaj znajdują schronienie, nocleg, ciepłe posiłki. Jesteśmy ogromnie wdzięczni tym wszystkim, którzy zgłaszają się, aby zaangażować się na rzecz potrzebujących. Dzięki takim osobom nasza pomoc może być coraz lepiej zorganizowana. Chętni do zaangażowania się w pomoc dla uchodźców mogą zeskanować kod QR przy wyjściach z kościoła i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Obecnie najbardziej potrzebni są wolontariusze, którzy mogą poświęcić swój czas na pełnienie dyżurów w recepcji Domu Pielgrzyma.
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.