Kalendarz liturgiczny:

  • Sobota (19.03) – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

 

  • W najbliższy czwartek swoje imieniny będzie obchodził ks. Zbigniew Bogacz, spowiednik od lat posługujący w naszym Sanktuarium. Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych oraz wstawiennictwa św. Jana Pawła II i polecamy Go Państwa modlitwie.
  • Trwamy w okresie Wielkiego Postu – czasie pokutnego przygotowania do Świąt Paschalnych. Zachęcamy, aby już teraz skorzystać z sakramentu pokuty, który w naszym Sanktuarium sprawowany jest przez cały dzień. Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne – w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 17.45, a w piątki – Droga Krzyżowa, również o godz. 17.45.
  • W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na działalność Caritas naszej Archidiecezji.
  • Grupa świeckich katolików wraz z duszpasterzem osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu i kontemplację Boskiego Oblicza z Manoppello. Anastasisto modlitwa bardzo prosta, pokorna, ale wierzymy, że będąca źródłem wielkiego dobra i uzdrowienia. Zapraszamy w poniedziałek, 14 marca, na godzinę 19.00, do górnego kościoła w naszym Sanktuarium. Osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym, ich bliscy, mogą również wtedy umówić się na spotkanie z duszpasterzem.
  • Chór i orkiestra naszego Sanktuarium systematycznie przygotowują się do przeżywania Wielkiego Postu i Wielkanocy. Wszystkich, którzy chcieliby swoim głosem wspomóc zespół zapraszamy do sekcji sopranów, altów, tenorów i basów. Również grających na instrumentach smyczkowych zachęcamy do dołączenia do orkiestry. Warunkiem jest ukończenie co najmniej drugiego stopnia szkoły muzycznej. Zapisy w zakrystii, a przesłuchania w każdy wtorek o godz. 19.00 w sali budynku Caritas.
  • W środę, jak 16-go każdego miesiąca, serdecznie zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo Getsemani o godz. 17.00.
  • Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych BARKA zaprasza na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w budynku Caritas, a następnie na Mszę Świętą o godz. 17.00. Do włączenia się do tego duszpasterstwa serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich rodziny, przyjaciół oraz osoby zawodowo wspierające niepełnosprawnych.
  • Nasze Sanktuarium włączyło się aktywnie w pomoc dla gości z Ukrainy. Już od dwóch tygodni Dom Pielgrzyma jest dla nich stale otwarty. Codziennie przybywają osoby uciekające przed wojną i tutaj znajdują schronienie, nocleg, ciepłe posiłki – łącznie do dzisiaj udało się pomóc już blisko 200 osobom. Jesteśmy ogromnie wdzięczni tym wszystkim, którzy zgłaszają się, aby zaangażować się na rzecz potrzebujących. 
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.