• W niedzielę swoje imieniny obchodził ks. Ryszard Gacek, duszpasterz naszego Sanktuarium, który pełni także funkcję moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie oraz zastępcy dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego krakowskiej Kurii. Z tej okazji życzymy ks. Ryszardowi światła Ducha Świętego i wszelkich potrzebnych łask dla pełnienia tych ważnych zadań. Solenizanta zawierzamy Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 • Trwamy w okresie Wielkiego Postu – czasie pokutnego przygotowania do Świąt Paschalnych. Zachęcamy, aby skorzystać z sakramentu pokuty. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.45 oraz na Drogę Krzyżową w każdy piątek również o godz. 17.45, w najbliższy piątek Droga Krzyżowa z Całunem Turyńskim w górnym kościele.
 • Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej organizuje w naszym Sanktuarium rekolekcje „4 kroki do..” dla osób dorosłych. Zapraszamy w kolejne poniedziałki o godz. 19.00 na Eucharystię
  z konferencją w dolnym kościele. Po przeżyciu rekolekcji można dołączyć do Wspólnoty Dorosłych Ruchu Światło-Życie w naszym Sanktuarium. Szczegółowych informacji udziela ks. Ryszard Gacek.
 • W przyszłą sobotę, 9 kwietnia zapraszamy na spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji Sursum Corda. Rozpoczynamy od Eucharystii o godz. 16.00 w dolnym kościele, później Uwielbienie
  i spotkanie w sali budynku Caritas. Zapraszamy Rodziny z dziećmi, osoby dorosłe, które pragną umacniać swoją wiarę i ewangelizować.
 • Również w sobotę o godz. 17.00 zostanie odprawiona także okolicznościowa Msza św. w związku z kolejną rocznicą katastrofy smoleńskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy
  w intencji naszej Ojczyzny.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Uroczystej procesji oraz Eucharystii przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Początek procesji o godz. 12.30 przy Wieży Fatimskiej.
 • W Niedzielę Palmową rozpoczną się tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszym Sanktuarium. Wygłosi je ks. prof. Andrzej Muszala. Rekolekcje potrwają do Wielkiej Środy. Nauki rekolekcyjne od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy będą głoszone o godz. 19.00.
 • Duszpasterstwo osób niepełnosprawnych przy naszym Sanktuarium Barka przygotowało palmy na przyszłotygodniową procesję. Palmy można nabyć w zakrystii po każdej Mszy świętej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu formacyjnego.
 • W zakrystii są do nabycia także baranki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na działalność Caritas naszej Archidiecezji.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. Serdeczne Bóg zapłać także dla tych, którzy na różne sposoby włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym w domu pielgrzyma naszego Sanktuarium. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.