Kalendarz liturgiczny:

 • Poniedziałek  (9.05) – Uroczystość św. Stanisława BM – w tym dniu pamiętajmy w naszej modlitwie o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu z okazji jego imienin
 • Piątek (13.05) – kolejna rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II
 • Sobota (14.05) – św. Macieja

 

 • Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Mężczyzn, którzy chcieliby dawać świadectwo swojej wiary i podjąć formację w ramach wspólnoty Rycerzy Kolumba, zachęcamy do dołączenia do powstającej przy naszym Sanktuarium rady. Zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w poniedziałek, 9 maja, o godz. 19.00 do budynku Caritas.
 • Grupa świeckich katolików wraz z duszpasterzem osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym zaprasza na nabożeństwo Anastasis – godzinną adorację Najświętszego Sakramentu i kontemplację Boskiego Oblicza z Manoppello, w poniedziałek, 9 maja, o godz. 19.00 w górnym kościele naszego Sanktuarium. Wtedy też można się umówić na spotkanie z duszpasterzem osób zranionych.
 • W czwartek podczas Mszy św. o godz. 17.00 w górnym kościele odbędzie się egzamin dyplomowy p. Krzysztofa Ligockiego, studenta Instytutu Muzyki Kościelnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Mszy św. będzie przewodniczył ks. prof. Robert Tyrała, rektor UPJPII w Krakowie. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.  
 • Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z p. Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondentką TVP w Watykanie i autorką serii książek: “Kobieta w Watykanie”, “Zdarzyło się w Watykanie” oraz „Z Watykanu w świat. Tajemnice papieskich podróży”. Spotkanie odbędzie się w rocznicę zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II, tj. w piątek, 13 maja o godzinie 18.00 w Białej Sali. Szczegóły na plakatach przy wejściach do kościoła.
 • Szkoła Nowej Ewangelizacji Sursum Corda zaprasza na „Kurs Nowe Życie”, który odbędzie się w naszym Sanktuarium w dniach 13-15 maja. Szczegóły na plakatach przy wejściach do kościoła.
 • Działające w naszym Sanktuarium od roku Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych BARKA zaprasza na Mszę św. w przyszłą niedzielę, 15 maja o godz. 17.00. W modlitwę śpiewem na tej Eucharystii włączy się Chór Dziewczęcy “Ziarenko” z parafii Ducha Świętego w Podstolicach. Po Mszy św. będzie koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru, a następnie spotkanie Duszpasterstwa BARKA. Serdecznie zapraszamy.
 • Serdeczne Bóg zapłać dla wolontariuszy, którzy na różne sposoby pomagają gościom z Ukrainy przebywającym w domu pielgrzyma naszego Sanktuarium. To ewangeliczne zaangażowanie trwa już ponad 2 miesiące, dzięki czemu w tym czasie udało się pomóc już ponad 300 osobom. Niestety obecnie realnie aktywnych jest około 30 wolontariuszy, choć na początku było ich około 100. Dlatego coraz bardziej nagląca staje się potrzeba włączenia się nowych osób w wolontariat na rzecz uchodźców. Gorąco prosimy i zachęcamy, aby zgłaszali się nowi wolontariusze. Chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Link do formularza w formie kodu QR znajduje się na drzwiach do kościoła.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.