Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek (28.06) – wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu
  • Środa (29.06) – uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła – Ten dzień to także 25. rocznica święceń biskupich Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Pamiętajmy o Księdzu Arcybiskupie w naszych modlitwach, prosząc o dary Ducha Świętego dla niego, aby mógł owocnie pełnić posługę następcy Apostołów.

 

  • Przy naszym Sanktuarium odbywa się dzisiaj I Archidiecezjalne Święto Rodziny. Święto Rodziny w naszej archidiecezji wpisuje się w ogólnoświatowe dziękczynienie za dar życia małżeńskiego i rodzinnego, związane z X Światowym Spotkaniem Rodzin z papieżem Franciszkiem w Rzymie w dniach od 22 do 26 czerwca 2022 r. Jest ono związane także z peregrynacją do naszego Sanktuarium ikony Świętej Rodziny z Nazaretu. Serdecznie zapraszamy do włączenia się także we wszystkie wydarzenia towarzyszące temu Świętu.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiane są codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Wszystkich czcicieli św. Szarbela zapraszamy, jak 28go każdego miesiąca, na Mszę świętą i nabożeństwo we wtorek o godz. 17.00.
  • Zapraszamy na Eucharystię oraz modlitwę w intencji małżonków, z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, w najbliższy piątek, 1 lipca o godz. 19.00, w górnym kościele. Podczas Pierwszych Piątków Małżonków modlimy się za małżeństwa, aby przezwyciężały trudności i doświadczały radości miłości.
  • W sobotę, 2 lipca o godz. 17.00 Msza Święta w intencji członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, a po niej modlitwa różańcowa. Zachęcamy do modlitwy w intencji trzeźwości.
  • Decyzją Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego dwaj spośród duszpasterzy naszego Sanktuarium otrzymali nowe zadania, w związku z czym w najbliższym czasie zakończą posługę w Sanktuarium. Księdzu Kanonikowi Ryszardowi Gackowi został powierzony zarząd Domem Księży przy ul. św. Marka w Krakowie, natomiast Ks. Ryszard Kilanowicz otrzymał roczny urlop naukowy z zamieszkaniem w Rzymie. Obu Księży zawierzamy Bożemu prowadzeniu, a wdzięczność za ich gorliwą i owocną posługę duszpasterską w naszym Sanktuarium pragniemy wyrazić Eucharystią. Wszystkich, którzy wdzięczność wobec tych Kapłanów podzielają, serdecznie zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę, 3 lipca o godz. 12.30.
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.