• Kalendarz liturgiczny:
  • Wtorek (13.12) – św. Łucji,
  • Środa (14.12) – św. Jana od Krzyża.
 • Przeżywamy Adwent – okres aktywnego oczekiwania na przyjście Pana. W tym czasie odprawiamy w naszym Sanktuarium Msze św. wotywne o NMP  – roraty w dni powszednie o godz. 8.00. W codziennym rozważaniu skupiamy się na sakramencie pokuty jako drodze do wolności. Zachęcamy, aby nie zostawiać Sakramentu Pokuty na ostatnie dni przed Świętami. Całodzienna spowiedź odbywa się w naszym Sanktuarium w dolnym kościele w Kaplicy Pojednania.
 • W zakrystii dostępne są wigilijne świece Caritas oraz opłatki. Przy zakrystii można nabyć sianko na stół wigilijny przygotowane przez działające przy naszym Sanktuarium duszpasterstwo osób niepełnosprawnych BARKA. Ofiary składane za sianko będą przeznaczone na potrzeby tej wspólnoty.
 • Dziś Skauci Europy posługujący przy naszym Sanktuarium rozprowadzają kalendarze na przyszły rok. Dochód z akcji wspiera ich całoroczną działalność. (Msze 8.00; 9.30; 11.00; 12.30)
 • Grupa świeckich katolików wraz z duszpasterzem osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym zaprasza na nabożeństwo Anastasis – godzinną adorację Najświętszego Sakramentu i kontemplację Boskiego Oblicza z Manoppello, w poniedziałek, 12 grudnia o godz. 19.00 w górnym kościele naszego Sanktuarium.
 • W naszym Sanktuarium trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Odbywają się one w niedziele o godz. 18.00 i w środy o godz. 19.00 w Kaplicy Kapłańskiej. Zapraszamy!
 • W piątek w godzinach od 18 do 21 wolontariat młodzieżowy działający przy Sanktuarium przygotowuje prezenty świąteczne dla dzieci z domów dziecka. Zapraszamy młodych ludzi, którzy chcieliby pomóc. 
 • Od piątku do niedzieli będziemy przeżywać w naszym Sanktuarium rekolekcje adwentowe prowadzone przez ks. Teodora Sawielewicza. Nauki rekolekcyjne na Mszach świętych w piątek o 17.00, w sobotę o 8.00, 10.00, 12.00 oraz 17.00, a także na każdej Mszy świętej w przyszłą niedzielę. Szczegółowy plan rekolekcji na plakatach przy wyjściach z kościoła. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w tym czasie łaski.
 • Spotkanie Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych BARKA w przyszłą niedzielę o godz. 14.30. Do tej wspólnoty serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich bliskich, osoby związane zawodowo z chorymi i niepełnosprawnymi oraz wolontariuszy.
 • Ks. Abp Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza rodziny i grupy dziecięce oraz młodzieżowe na rozświetlenie choinki pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w przyszłą sobotę, 17 grudnia o godz. 16.00. W programie m.in. koncertu zespołu Mała Armia Janosika i spotkanie ze Świętym Mikołajem, który przygotował prezenty dla wszystkich dzieci.
 • Przy naszym Sanktuarium formuje się kilkanaście małżeństw w strukturach Domowego Kościoła. Jeden z kręgów otwarty jest na przyjęcie nowych małżeństw w swoje szeregi. Gdyby jakieś małżeństwo było zainteresowane podjęciem takiej formacji, to po Mszy świętej w zakrystii można się spotkać z przedstawicielami Domowego Kościoła, którzy zapraszają do tej wspólnoty i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące formacji.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.