• Kalendarz liturgiczny:
  • Środa (22.02) – Środa (2.03) – Popielec – rozpoczęcie Wielkiego Postu, jest to dzień w którym obowiązuje post ścisły. Na każdej Eucharystii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte w górnym kościele o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00 i dodatkowo o 20:00. Mszy św. o godz. 20.00 w Środę Popielcową będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.
 • W najbliższy wtorek 21 lutego o godzinie 18.00 w budynku „Caritas” odbędzie się spotkanie Rycerzy Kolumba, działających przy naszym sanktuarium. Zapraszamy również mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty.
 • W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu – czasie pokutnego przygotowania do Świąt Paschalnych. Zachęcamy, aby już u początku skorzystać z sakramentu pokuty, który w naszym Sanktuarium sprawowany jest przez cały dzień. Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne – w każdy piątek o godz. 17.45 Droga Krzyżowa, a w niedzielę – Gorzkie Żale, Także o godz. 17.45. 
 • Również w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy szczególnie na Msze Święte o godz. 12.30, podczas których będziemy mieć okazję wysłuchać nauk rekolekcyjnych z tematem przewodnim Gorąco pragnąłem spożyć Paschę z Wami. Przedmiotem rozważań staną się nie tylko perykopy ewangeliczne, ale również teksty antyfon na wejście, które niegdyś przygotowywały katechumenów do przyjęcia Chrztu, a do których w tym roku krakowscy kompozytorzy napisali muzykę. Ich premierowe wykonanie odbędzie się podczas Eucharystii w naszym Sanktuarium. Naszej modlitwie będzie towarzyszyła muzyka wielogłosowa, śpiew gregoriańskie oraz pełna asysta. Zapraszamy już o godz. 12.15 na próbę śpiewu przed liturgią.
 • Spotkania scholi gregoriańskiej w każdą środę, o godz. 19.00. Rozpoczynamy tradycyjnie w kaplicy św. Kingi wspólnymi Nieszporami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych śpiewem gregoriańskim. Jest to dobry moment, żeby dołączyć, gdyż rozpoczynamy przygotowania do Wielkiego Postu.
 • Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszym sanktuarium zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek 23 lutego o godzinie 18.00 w zakrystii górnego kościoła. Prosimy o przybycie z jednym z rodziców.
 • Już po raz kolejny, w pierwszy piątek Wielkiego Postu, jest przeżywany we wspólnocie Kościoła Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji osób skrzywdzonych, w piątek 24 lutego, o godz. 17.45 w górnym kościele.
 • W przyszły weekend, 24-26 lutego, swoje rekolekcje wielkopostne przeżywać będą Rycerze św. Jana Pawła II. Msza Święta na zakończenie rekolekcji odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy szczególnie mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty.
 • Trwają jeszcze zapisy na Kurs Alfa w języku ukraińskim organizowany przez nasze Sanktuarium oraz wspólnotę Sursum Corda. Szczegóły na plakatach przy wyjściach z kościoła.
 • Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach realizuje projekt archiwum społecznego “Mój profesor Wojtyła”. Osoby posiadające informacje, wspomnienia, pamiątki lub świadectwa z okresu życia Karola Wojtyły jako profesora uczelni w Lublinie i Krakowie, proszone są o kontakt. Szczegóły na stronie: mt514.pl/archiwumspoleczne
 • W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zachęca do wyrażenia solidarności z Narodem Ukraińskim. W piątek 24 lutego br. o godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz pod hasłem „Razem dla Pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych, do skarbon oraz przelewem na konto. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.