• Trwamy w okresie Wielkiego Postu – czasie pokutnego przygotowania do Świąt Paschalnych. Zachęcamy, aby skorzystać z sakramentu pokuty, który w naszym Sanktuarium sprawowany jest przez cały dzień. Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne – w każdy piątek o godz. 17.45 Droga Krzyżowa, a w niedzielę – Gorzkie Żale, również o godz. 17.45. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się wyjątkowo o godz. 16.15 ze względu na koncert Requiem d-moll op.48 Gabriela Fauré [Foré] w wykonaniu Chóru naszego Sanktuarium pod batutą p. Marka Kluzy i przy akompaniamencie organowym p. Kacpra Orzechowskiego. Serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek, jak każdego 28. dnia miesiąca, przeżywać będziemy nabożeństwo ku czci św. Szarbela. O godzinie 17.00 Msza święta, a następnie nabożeństwo ku czci Świętego Mnicha z Libanu.
  • W I sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na medytację po Mszy świętej o godz. 12.00 w dolnym kościele. Równolegle w górnym kościele Mszy świętej przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski, podczas której pobłogosławi do posługi nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.
  • Również w sobotę, po Mszy świętej o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w intencji członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy do modlitwy w intencji trzeźwości.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Uroczysta procesja z palmami oraz Eucharystia o godzinie 12.30. Początek procesji przy Wieży Fatimskiej.
  • W Niedzielę Palmową Duszpasterstwo Osób z niepełnosprawnością Barka będzie rozprowadzało przed każdą Mszą świętą palmy do poświęcenia. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu formacyjnego.
  • W niedzielę, 2 kwietnia, o godz. 20.00, pod Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej rozpocznie się czuwanie w 18. rocznicę śmierci Jan Pawła II. Serdecznie zapraszamy w imieniu Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
  • W sklepiku naszego Muzeum można nabyć kwietniowy numer miesięcznika dla najmłodszych “Staś”. Jest on przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i wszesnoszkolnych (od 3 do 9 lat). 
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych, do skarbon oraz przelewem na konto. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.