• Uroczysta procesja z palmami oraz Eucharystia o godzinie 12.30. Początek procesji przy Wieży Fatimskiej.
 • W dniu dzisiejszym Duszpasterstwo Osób z niepełnosprawnością Barka rozprowadza przed każdą Mszą świętą palmy do poświęcenia. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu formacyjnego.
 • Również dzisiaj o godz. 20.00, pod Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej rozpocznie się czuwanie w 18. rocznicę śmierci Jan Pawła II. Serdecznie zapraszamy w imieniu Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
 • W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na działalność Caritas naszej Archidiecezji.
 • Zachęcamy wszystkich, aby Święte Triduum Paschalne przeżyć w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź święta w naszym Sanktuarium do środy włącznie według stałego harmonogramu, natomiast porządek godzin spowiedzi na czas Triduum znajdziemy na stronie internetowej oraz Facebooku.
 • W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w naszym Sanktuarium przeżywać będziemy Mszę Krzyżma pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Abpa Marka Jędraszewskiego przy uczestnictwie Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, biskupów pomocniczych oraz prezbiterium Archidiecezji Krakowskiej. Podczas tej mszy pobłogosławione będą oleje krzyżma, chorych oraz katechumenów. Wieczorem tego dnia zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tzw. Ciemnicy, gdzie będzie możliwość adoracji do godz. 22.00. 
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętych. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa zapraszamy na Drogę Krzyżową z Całunem Turyńskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego, gdzie będzie adoracja do godz. 24.00. 
 • W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa będzie możliwa od 7.30 do 19.30. Poświęcenie pokarmów odbędzie się przed wejściem do kościoła górnego o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. W sobotę wieczorem zapraszamy na Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Nabożeństwo rozpocznie się na placu przed Sanktuarium. Zachęcamy, aby na tę Liturgię przynieść ze sobą świece. Po Liturgii wyruszymy w procesji Rezurekcyjnej wokół Sanktuarium.
 • Uroczystym obchodom Świętego Triduum będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. 
 • Ze względu na Triduum całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy NSPJ będzie trwała do środy włącznie i powróci w Niedzielę Wielkanocną.
 • W trakcie Triduum będziemy mogli modlić się Liturgią Godzin. Modlitwa brewiarzowa rozpocznie się Godziną czytań w Wielką Środę o godz. 19.00. Następnie w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę jutrznie o godz. 8.00.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych, do skarbon oraz przelewem na konto. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.