Postawy uwielbienia uczyliśmy się podczas Międzynarodowych Warsztatów Uwielbienia Tańcem „Powstań i tańcz” organizowanych przez Teatr Tańca Lilia, które odbyły się w ostatni weekend, 27-28 maja 2023r. 🥰 Warsztaty poprowadzą tancerze Wspólnoty Lilia oraz  rzez  zaproszonych instruktorów z Francji z wieloletnim doświadczeniem w modlitwie tańcem. 
Dziękujemy za ten czas, organizację i uświadomienie, że nie trzeba mieć doświadczenia tanecznego, żeby uwielbić Boga tańcem oraz za modlitwę, która zaczęła być ruchem. 💃🕺
Informacje o prowadzących:
  • Christine Jeanville – zawodowa tancerka baletowa i choreograf z Francji. Tańczyła w Operze w Hanowerze w Niemczech. W 1994 roku doznała kontuzji i została w cudowny sposób uzdrowiona fizycznie i emocjonalnie. Po tym doświadczeniu postanowiła swój taniec dedykować Bogu i tańczyć tylko dla Niego. Od wielu lat prowadzi warsztaty modlitwy tańcem na całym świecie. Służąc tańcem oddanym Bogu pomaga innym doświadczać duchowego, emocjonalnego i fizycznego uzdrowienia.
  • Sodapop Jeanville – jeden z pionierów hip-hopu we Francji. Po swoim nawróceniu, wraz ze swoją żoną Christine w 2005 r. założył „Machol Danser la Vie”, którego celem jest promowanie życia w Duchu, odpocznienia i poruszania się w Duchu Św. oraz wyposażanie Kościoła, aby był Oblubienicą przygotowaną na Jego przyjście. Działają w ponad 30 krajach i tworzą szkoły Machol na całym świecie.
  • Agata Stodolska – tancerka i choreograf z pasji, od 2017 r. prowadząca Wspólnotę i Teatr Tańca Lilia. Swój warsztat szlifowała u choreografów w Polsce i we Francji (m.in. instruktorskie studium tańca jazzowego Kieleckiego Teatru Tańca, Teatr Tańca DF, Studio Harmonic i Centre des Arts Vivants w Paryżu). Po osobistym nawróceniu poświęciła swój taniec Bogu. Obecnie prowadzi warsztaty modlitwy tańcem, a także reżyseruje spektakle taneczne o głębokim przesłaniu duchowym. W życiu i w tańcu kieruje się ideą wypełniania każdego ruchu miłością.
  • Irina Yurevich – od dziecka zakochana w tańcu, który zawsze był dla niej formą odnajdywania swojej tożsamości i doświadczania czegoś więcej, poza swoimi możliwościami. Zaczynała od breakdance, hip-hopu i house, następnie pojawił się modern jazz i balet. Szkoliła się na Białorusi (Mińsk, Lida), jak i w Polsce (Wrocław, Kraków, m.in. Krakowski Teatr Tańca). Za sobą ma kilka tanecznych projektów i konkursów. Od 2019 r. należy do Wspólnoty i Teatru Tańca Lilia, gdzie spełnia swoje pragnienie służenia Bogu poprzez swoją pasję, występując w spektaklach i prowadząc warsztaty taneczne, przede wszystkim dla kobiet.