W niedzielę 4 czerwca rodziny Domowego Kościoła Archidiecezji Krakowskiej zgromadziły się w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, aby podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem bp. Jana Zająca podziękować za kończący się rok formacyjny oraz prosić o błogosławieństwo na czas rekolekcji wakacyjnych.

W homilii skierowanej do rodzin bp Jan Zając podkreślił przywiązanie do zobowiązań oraz zwrócił uwagę na zbliżający się jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła, którego centralne obchody będą miały miejsce 9 września tego roku na Jasnej Górze. Dokładnie 11 czerwca 1973 roku w Krościenku kardynał Karol Wojtyła zawierzył Ruch Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła, co było „aktem konstytutywnym” Ruchu.

Uroczysty charakter Eucharystii podkreśliła schola i zespół instrumentalny oraz procesja z darami, w której udział wzięli przedstawiciele wszystkich 17 rejonów Domowego Kościoła naszej archidiecezji. Na koniec małżeństwa odpowiedzialne za wakacyjne turnusy rekolekcyjne zostały pobłogosławione na czas posługi. W tegoroczne wakacje Domowy Kościół naszej archidiecezji organizuje 11 turnusów rekolekcji. W tym roku przypada również 50. rocznica pierwszej oazy dla rodzin, czyli rekolekcji Domowego Kościoła. Miały one miejsce latem 1973 roku w Krościenku.

Tekst i zdjęcia | Domowy Kościół Archidiecezji Krakowskiej