Kalendarz liturgiczny:

    • Czwartek (22.02) – Święto Katedry św. Piotra.
  • Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – czas pokutnego przygotowania do Świąt Paschalnych. Zachęcamy, aby już u początku skorzystać z sakramentu pokuty, który w naszym Sanktuarium sprawowany jest praktycznie przez cały dzień. Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne – w każdy piątek o godz. 17.45 Droga Krzyżowa, a w niedzielę – Gorzkie Żale, także o godz. 17.45. 
  • Dzisiaj odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Osób z niepełnosprawnością Barka. Rozpoczęcie od godz. 14.30 w sali budynku Caritas, a zakończy je wspólna Msza św. o godz. 17.00 Zachęcamy nowe osoby z niepełnosprawnością, ich rodziny, osoby zawodowo je wspierające oraz wolontariuszy do zaangażowania się w działania tej wspólnoty.
  • Zapraszamy do wspólnej modlitwy nieszporami w kaplicy św. Kingi w dolnym kościele w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 19:00. Nieszpory, trwające 30 min, będą śpiewane przez scholę gregoriańską. Potrzebne materiały będą dostępne w kaplicy przed nabożeństwem.
  • Kapłani Archidiecezji Krakowskiej będą przeżywać pielgrzymkę pokutną m.in. do naszego Sanktuarium w przyszłą sobotę, 24 lutego. Msza św. na zakończenie dnia skupienia o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. bp. Damiana Muskusa będzie odprawiona w górnym kościele, a Sanktuaryjna msza święta – jak zwykle o godz. 12.00 w dolnym kościele.
  • W sobotę po mszy świętej o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.
  • Zapraszamy na Katechezy Neokatechumenalne rozpoczynające się w przyszłą niedzielę, 25 lutego, o godz. 19:00 w Białej Sali. Celem spotkań jest odnowienie wiary ochrzczonych poprzez Słowo Boże, sakramenty i wspólnotę.
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych, do skarbon oraz przelewem na konto. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.