Co roku na zaproszenie odpowiadają Dyrekcje, Nauczyciele i Uczniowie wraz z Pocztami Sztandarowymi. W tym roku bardzo licznie na zaproszenie VII Pielgrzymki Szkół Papieskich do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, w 10. rocznicę Kanonizacji Jana Pawła II opowiedziały Dyrekcje, Nauczyciele i Uczniowie wraz z Pocztami Sztandarowymi szkół imienia świętego Jana Pawła II.

Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa Waszego Patrona „Wy jesteście nadzieją Kościoła”.

Na początku Mszy św. kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II, ks. Tomasz Szopa dzielił się z zebranymi tym, że to ogromna radość widzieć świątynię wypełnioną po brzegi ludźmi młodymi, ponieważ są oni zawsze znakiem nadziei dla Kościoła i ojczyzny. Powitał wszystkich uczestników VII Pielgrzymki Szkół im. św. Jana Pawła II i poprosił metropolitę krakowskiego o przewodniczenie Mszy św.

W homilii abp Marek Jędraszewski przypomniał słowa św. Pawła do chrześcijan w Efezie, w których Apostoł Narodów wskazywał na to, że Bóg z miłości wybrał swych wiernych przed założeniem świata, by byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Metropolita wyjaśniał, że wszyscy są wezwani do świętości, o czym przypomina zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych.

Na zakończenie Mszy świętej Przewodnicząca Stowarzyszenia Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej Joanna Flig podziękowała metropolicie krakowskiemu za przewodniczenie Mszy św. i wygłoszone słowo. – Szczególnie chcę podziękować za słowa, które padły: że św. Jan Paweł II kieruje nas do Chrystusa i do Jego Matki – mówiła.

Po Eucharystii wszyscy zebranie udali się do budynku FIDES, aby wysłuchać prelekcji Romana „Bosskiego” Lachowolskiego z formacji Drużyna Mistrzów. Dzieci i młodzież miała również możliwość zwiedzania Muzeum Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie i wyjechać na Wieżę Fatimską.

Warto wspomnieć, że na pielgrzymkę zapraszają: ks. Tomasz Szopa – kustosz Sanktuairum św. Jana Pawła II, p. Janina Filg – przewodnicząca Stowarzyszenia Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej oraz dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego – ks. Sebastian Kozyra.

Tekst w oparciu o Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej