Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (1.11) – Uroczystość Wszystkich Świętych
• Wtorek (2.11) – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
• Czwartek (4.11) – św. Karola Boromeusza – patrona chrzcielnego Karola Wojtyły

1. W ubiegłą niedzielę w naszym Sanktuarium zainicjowaliśmy cykl koncertów pod nazwą: Muzyczne wieczory na Białych Morzach. Dzisiaj o godzinie 18.15 kolejny koncert, podczas którego usłyszymy kwartet wokalny Ars Vocandi. W programie utwory największych kompozytorów muzyki sakralnej, a wśród nich między innymi; Arca Delt, Palestriny, Wacława z Szamotuł. Serdecznie zapraszamy.
2. Jutro po Mszy świętej o godz. 17:00 zapraszamy na procesję w Uroczystość Wszystkich Świętych. Eucharystię i nabożeństwo poprowadzi ks. kard. Stanisław Dziwisz.
3. We wtorek, w dzień zaduszny, o godzinie 16.30 zapraszamy na Nieszpory za zmarłych. O godz. 17.00 Msza święta, a po niej procesja w dolnym kościele.
4. Zapraszamy na Eucharystię oraz modlitwę w intencji małżonków z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w najbliższy piątek, 5 listopada o godz. 19.00, w górnym kościele. Podczas Pierwszych Piątków Małżonków modlimy się za małżeństwa, aby przezwyciężały trudności i doświadczały radości miłości.
5. Trwa nabór do służby liturgicznej. Wszyscy chętni mężczyźni i chłopcy, bez względu na wiek, mogą zgłaszać się w zakrystii po każdej Mszy świętej.
6. W listopadzie szczególnie wspominamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy w zakrystii. Przypominamy, że ze względu na pandemię „Covid-19” wszystkie dobrodziejstwa duchowe, tzn. odpusty zupełne dla wiernych zmarłych, zostały przedłużone na cały miesiąc listopad 2021 roku.
7. Od przyszłej niedzieli w naszym Sanktuarium rozpoczynają się Katechezy “Zwiastowania” Drogi Neokatechumenalnej. Będą odbywać się w niedziele i czwartki o godzinie 18.00 w Białej Sali. Serdecznie zapraszamy.
8. Przy naszym Sanktuarium otwarta została multimedialna wystawa “Śladami Jezusa”. Składa się z 8 sal, z których każda operuje innymi środkami wyrazu. Na potrzeby wystawy stworzona została cyfrowa rekonstrukcja miejsc z Jerozolimy, których był Jezus. Za sprawą wielkoformatowych projekcji zwiedzający mogą stanąć u stóp Golgoty i obejrzeć Grób, w którym pochowano Chrystusa. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania tej wystawy oraz Muzeum św. Jana Pawła II.
9. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.