Kalendarz liturgiczny:

  • Czwartek (6.01) – Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjne Święto Trzech Króli – święto nakazane, Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. błogosławimy kredę i kadzidło, które można nabyć w zakrystii. Kredą naznaczamy odrzwia naszych domów i mieszkań, a woń kadzidła symbolizuje nasze modlitwy wznoszące się do Boga.  W tym dniu zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy z placu przed Sanktuarium. Zachęcamy do czynnego udziału, do ubrania dzieci w orszakowe kolory –  czerwony, zielony i niebieski, lub do przebrania w stroje aniołów, rycerzy czy dworzan. Początek o godz. 10:30 przy pomniku Ojca Świętego. Razem z naszymi bohaterami i śpiewem na ustach  przejdziemy za gwiazdą wokół Sanktuarium by oddać pokłon Jezusowi w Szopce Betlejemskiej. Orszak zakończy Rodzinna Msza święta. Zgromadzeniu liturgicznemu przewodniczył będzie ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

 

  • Zachęcamy do nawiedzania szopki w Grocie Betlejemskiej, która znajduje się za prezbiterium. Wejście od lewej strony patrząc na ołtarz.
  • Zapraszamy na Eucharystię oraz modlitwę w intencji małżonków z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w najbliższy piątek, 7 stycznia o godz. 19.00, w górnym kościele. Podczas Pierwszych Piątków Małżonków modlimy się za małżeństwa, aby przezwyciężały trudności i doświadczały radości miłości. W tym miesiącu po nabożeństwie odbędzie się wspólne kolędowanie.
  • Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w niedzielę 9 stycznia o godz. 18.00. Najpiękniejsze polskie kolędy usłyszymy w wykonaniu chóru i orkiestry naszego sanktuarium, dla której będzie to premierowy występ.
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W ostatnim czasie nasza wspólnota przekazała: podczas kwesty na Hospicjum św. Łazarza 10 603 zł, 20 euro i 5 funtów oraz na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – 12 910 zł. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.