Kalendarz liturgiczny:

  • Piątek (25.03) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w tym dniu Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W jedności z Papieżem ks. abp Marek Jędraszewski zaprasza w tym dniu do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi akt zawierzenia. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  • Trwamy w okresie Wielkiego Postu – czasie pokutnego przygotowania do Świąt Paschalnych. Zachęcamy, aby już teraz korzystać z sakramentu pokuty. Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.45 oraz na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.45.
  • Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych BARKA zaprasza na spotkanie formacyjne dzisiaj o godz. 15.00 w budynku Caritas, a następnie na Mszę Świętą o godz. 17.00. 
  • Kapłani Archidiecezji Krakowskiej będą przeżywać pielgrzymkę pokutną m.in. do naszego Sanktuarium w przyszłą sobotę, 26 marca. Z tej racji Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza będzie odprawiona w górnym kościele.
  • Serdecznie zapraszamy na spotkanie z ks. kard. Gerhardem Müllerem, byłym prefektem Kongregacji Nauki Wiary. Spotkanie pod tytułem “Szukając prawdy i jedności” będzie połączone z prezentacją dwóch nowych książek kard. Müllera. Wydarzenie to będzie miało miejsce za tydzień w sobotę, 26 marca o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się!”
  • W przyszłą sobotę, 26 marca o godzinie 9.00 w budynku Caritas rozpocznie się kolejna już edycja Dies Gregoriani, czyli warsztatów chorału gregoriańskiego. Zajęcia zakończą się Mszą św. o godzinie 17.00. Aby wziąć udział w warsztatach, należy się zapisać do dnia 23 marca na stronie www.aiscgre.pl. W warsztatach w osobnej grupie uczestniczą również dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Zajęcia dla nich rozpoczną się o godz. 14.00. 
  • Serdecznie zapraszamy na Wielkopostny koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru i orkiestry naszego Sanktuarium.  Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. W związku z organizacją tego wydarzenia informujemy, że w przyszłą niedzielę nabożeństwo gorzkich żali będzie odprawione wyjątkowo o godz. 16.30.
  • Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej organizuje w naszym Sanktuarium rekolekcje „4 kroki do..” dla osób dorosłych. Serdecznie zapraszamy w cztery kolejne poniedziałki o godz. 19.00 na Eucharystię z konferencją w dolnym kościele. Rozpoczynamy w ten poniedziałek, tj. 21 marca. Po przeżyciu rekolekcji można dołączyć do Wspólnoty Dorosłych Ruchu Światło-Życie w naszym Sanktuarium. Szczegółowych informacji udziela ks. Ryszard Gacek.
  • W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na działalność Caritas naszej Archidiecezji.
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. Serdeczne Bóg zapłać także dla tych, którzy na różne sposoby włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym w domu pielgrzyma naszego Sanktuarium. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.