• Trwamy w okresie Wielkiego Postu – czasie pokutnego przygotowania do Świąt Paschalnych. Zachęcamy, aby już teraz skorzystać z sakramentu pokuty. Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.45 oraz na Gorzkie Żale w każdą niedzielę również o godz. 17.45.
 • Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej organizuje w naszym Sanktuarium rekolekcje „4 kroki do..” dla osób dorosłych. Zapraszamy w kolejne poniedziałki o godz. 19.00 na Eucharystię
  z konferencją w dolnym kościele. Po przeżyciu rekolekcji można dołączyć do Wspólnoty Dorosłych Ruchu Światło-Życie w naszym Sanktuarium. Szczegółowych informacji udziela ks. Ryszard Gacek.
 • Na szlaku liturgii stacyjnej w najbliższy wtorek wspominać będziemy św. Wawrzyńca. Na wzór tej tradycyjnej wielkopostnej praktyki serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium. Modlitwę rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00 przewodniczył jej będzie Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.
 • W piątek zapraszamy na Eucharystię oraz modlitwę w intencji małżonków z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00, w górnym kościele. Podczas Pierwszych Piątków Małżonków modlimy się za małżeństwa, aby przezwyciężały trudności i doświadczały radości miłości.
 • W przyszłą sobotę, 2 kwietnia, przypada 17. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji pokoju na Ukrainie. Początek nabożeństwa
  o godz. 21.00 w Kaplicy Kapłańskiej przy płycie z grobu św. Jana Pawła II. W tym dniu odbędzie się również czuwanie pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3, od godz. 20.00.
 • Również w sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, a po niej modlitwa różańcowa. Zachęcamy do modlitwy w intencji trzeźwości.
 • W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na działalność Caritas naszej Archidiecezji.
 • Zgodnie z decyzją władz państwowych z dniem jutrzejszym zniesiony zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa w publicznych przestrzeniach zamkniętych, co odnosi się także do kościołów.
  W związku ze znoszeniem kolejnych ograniczeń epidemicznych informujemy, że w naszym Sanktuarium nadal będziemy udzielać komunii świętej bezpośrednio do ust jak i na rękę niezależnie od miejsca przyjmowania komunii.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. Serdeczne Bóg zapłać także dla tych, którzy na różne sposoby włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym w domu pielgrzyma naszego Sanktuarium. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.