Zespół Młode Uwielbienie powstał w listopadzie 2020 roku.

Młode Uwielbienie to grupa młodzieży, która poprzez swoją pasję, jaką jest śpiew oraz muzyka, wielbi Pana Boga. Zespół liczy obecnie 19 osób. Został założony w listopadzie 2020 roku przez  mgr Sylwię Kościuszko – organistę SJP2,która pełni funkcję prowadzącej i dyrygentki. Pierwszym duszpasterzem grupy był ks. Darek Chrostowski. Od 2021 roku rolę tę przejął ks. Grzegorz Lenart, który poprzez swoje zamiłowanie i umiejętności muzyczne bardzo mocno wspiera Młode Uwielbienie w różnych przedsięwzięciach.

Grupa bierze udział w zajęciach wyjazdowych oraz warsztatach organizowanych przy SJP2, dzięki którym młodzież wspólnie spędza czas na muzykowaniu i rozwija swoje talenty. Do tej pory zespół gościł w Groniu, Zakrzowie oraz we Wiedniu, gdzie miał przyjemność towarzyszyć w próbie Orkiestry Morphing Chamber Orchestra pod przewodnictwem Tomasza Wabnica absolwenta m.in. Konserwatorium Muzycznego w Wiedniu.

Tradycyjnie raz w miesiącu MU angażuje się w animację muzyczną podczas Mszy świętych odprawianych w Sanktuarium Jana Pawła II o godz. 11.00. W okresie Adwentu i Wielkiego Postu zespół organizuje „Wieczory Uwielbienia”, aby za pomocą muzyki prowadzić wiernych bliżej Boga, tworzyć przestrzeń do modlitwy i dziękczynienia. Wielokrotnie Młode Uwielbienie występowało podczas uroczystości kościelnych w różnych parafiach.

Młodzi muzycy systematycznie doskonalą swoje umiejętności podczas cotygodniowych spotkań. Na próbach ćwiczą pieśni liturgiczne i uwielbieniowe. Wokalna część grupy pracuje nad emisją głosu i rozwijaniem  umiejętności śpiewu. Instrumentalny segment to sekcja rytmiczna (fortepian, perkusja i gitara akustyczna) oraz orkiestra (wiolonczela, skrzypce, flet, klarnet, trąbka i obój).

Zespół nieustannie rozwija się i podejmuje się nowych wyzwań. W 2023 roku powstała pierwsza płyta z kolędami oraz teledysk z pastorałką „Złota Jerozolima i biedne Betlejem” https://www.youtube.com/watch?v=tK5ElZSC49s

 

Jak dołączyć do zespołu:

Jeśli czujesz, że muzyka, śpiew to Twoja pasja, dołącz do Młodego Uwielbienia! Zapraszamy młodzież od 14 r.ż. (13 lat za zgodą dyrygenta). Wystarczy umówić się mailowo m.uwielbienie@gmail.com lub telefonicznie 783 362 492 i przyjść na nasze przesłuchanie.

Zapraszamy do subskrybowania kanału na YouTube: https://www.youtube.com/@muwielbienie