Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w 2023

W przyszłym roku będziemy przeżywać ŚDM w Lizbonie. Jest to wielkie święto młodych ludzi z całego świata, które zapoczątkował nasz wielki papież, a i gościło u nas w 2016 r. W związku z tym organizujemy grupy z naszego Sanktuarium:

I GRUPĘ – tylko dla pełnoletniej młodzieży, którą koordynuje ks. Daniel Tomczak.  Informacje: sdm@padre.hub.pl lub osobiście.

II GRUPĘ- mieszaną- z udziałem niepełnoletniej młodzieży, którą koordynuje ks. Dariusz Chrostowski.

 

Informacje: d.chrostowski@janpawel2.pl lub osobiście.

Ze względów rezerwacyjnych istotna jest w miarę szybka deklaracja.

 

Kilka informacji o  udziale  w ŚDM Lizbona 2023:

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dwóch etapach: pierwszy to dni w portugalskich diecezjach – nasza grupa w Diecezji Porto (26- 31 lipca 2023r.), a drugi to Wydarzenia Centralne w Lizbonie (1-6 sierpnia 2023r.);

W wyjeździe może uczestniczyć młodzież od 14 do 35 roku życia, niepełnoletnie osoby uczestniczą w wyjeździe za zgodą rodziców, w towarzystwie pełnoletniego opiekuna. Opiekunów wybierzemy spośród pełnoletnich członków grupy;

Będziemy korzystać z koordynacji Komitetu Organizacyjnego Archidiecezji Krakowskiej w kwestii rejestracji, zakupu biletów i ubezpieczenia, a także zorganizowaniu całości pobytu.

Od października planujemy cykliczne spotkania, które będą okazją do zapoznania się z innymi wyjeżdżającymi i przekazywania bieżących informacji na temat wyjazdu.

 

Hymn ŚDM:

https:ww.youtube.com/watch?v=TKrZnAQVxpo