Tegoroczna XXXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w sobotę 17 czerwca pod hasłem „Pielęgnujcie kult Najświętszego Serca Pana Jezusa” (św. Jan Paweł II). W tym roku po raz pierwszy w historii będzie ona miała miejsce w Centrum Jana Pawła II oraz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszego Arcybractwa oraz czcicieli Bożego Serca z całej Polski do wzięcia udziału w tym wyczekiwanym wydarzeniu.

Pielgrzymów przywitamy o 900 w kościele górnym Sanktuarium Jana Pawła II, po czym kustosz ks. Tomasz Szopa dokona prezentacji Centrum Jana Pawła II.
O 930 odśpiewamy wspólnie Godzinki o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a następnie przejdziemy do sali konferencyjnej, gdzie referat wygłosi ks. dr Damian Płatek SCJ. Odczytamy także list do Ojca Świętego Franciszka napisany w imieniu uczestników pielgrzymki.

Po przerwie na indywidualne zwiedzanie zgromadzimy się ponownie w kościele górnym na Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego, po której dokonamy przyjęcia nowych członków do Arcybractwa. Z kolei o 1430 wyruszymy w procesji różańcowej z placu przed Sanktuarium Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie o 1500 weźmiemy udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia. O 1530 nastąpi zakończenie pielgrzymki przy ołtarzu polowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas pielgrzymki prosimy o wcześniejsze pobranie i uzupełnienie formularza wpisowego na stoisku Wydawnictwa Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, które będzie funkcjonować pod arkadami przy wejściu do sali konferencyjnej w godzinach od 800 do 1400.