Wydarzenia z okazji 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

Publikujemy pełen harmonogram wydarzeń na październik 2023 z okazji 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Wydarzenia te, z pewnością przyciągną wiernych i wszystkich zainteresowanych kultem św. Jana Pawła II oraz jego dziedzictwem.


Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia rozpocznie październikową serię wydarzeń​.
​7 października o godzinie 10:30, organizując inspirującą konferencję pt. “Cywilizacja życia”. O godzinie 17:00​ wspólnie będziemy modlić się podczas Msz​y święt​ej w Górnym Kościele,​ w Sanktuarium św, Jana Pawła II na Białych Morzach. Organizatorem konferencji jest Wspólnota Krakowska Stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Prelegenci przybliżą tematy związane z niezwykle wysoką wartością, jaką jest życie.

Swoim świadectwem, wiedzą i doświadczeniami podzielą się m.in.​:

Anna Paruch – niesamowita i odważna kobieta, żona, mama adopcyjna i założycielka Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “ŁANOWA”;
​Tomasz Samołyk – inspirujący pisarz, publicysta, influencer, youtuber.
​oraz
​Karol Sobczyk – dynamiczny mówca, założyciel i prezes Fundacji “Głos na Pustyni”, sekretarz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

Na to wydarzenie zaproszeni są wszyscy dorośli i młodzież nie tylko z Krakowa.

Szczegóły i formularz do zapisów:

strona www: https://sites.google.com/view/konferencja-cywilizacjazycia/strona-g%C5%82%C3%B3wna
formularz zapisów: https://forms.gle/qDd4igUq3zu6HKMy9


​W dniach 14​ i 15 października​ serdecznie zaprasza​my na Rekolekcje Ewangelizacyjne​, które organizuje Wspólnota Przymierze Miłosierdzia​.

To doskonała okazja do duchowego odrodzenia i pogłębienia swojej wiary.
Zapraszamy Was do zapoznania się z krótką opowieścią o tym kim jest o. Antonello – prowadzący zbliżające się rekolekcje w Sanktuarium św. Jana Pawła II.
Wraz z o. Antonello założycielem wspólnoty Przymierze Miłosierdzia jest o. Henrique Porcu. Ojcowie Antonello i Henrique pochodzą z Włoskiej Sardynii. Już od młodości odczuwali w swoich sercach pragnienie oddania swojego życia Chrystusowi i pragnęli, aby Boża Miłość była znana we wszystkich zakątkach ziemi.
Rozpoczęli swoją działalność ewangelizacyjną w Brazylii, gdzie na początku 2000 roku założyli Wspólnotę Przymierza Miłosierdzia. Wspólnocie tej patronuje Matka Boża Niepokalana Ducha Świętego.

Obecnie Wspólnota Przymierza Miłosierdzia działa w wielu krajach, takich jak Polska, Belgia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Sycylia, Wenezuela, Dominikana i Mozambik.

Ojciec Antonello wraz z o. Henrique to nie tylko wyjątkowi kapłani, ale także charyzmatyczni ewangelizatorzy, których działalność w ramach Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia ma głęboki wpływ na życie uczestników ich rekolekcji. Ich wyjątkowy dar przekazywania przesłania Bożego Miłosierdzia sprawia, że ludzie doświadczają prawdziwej przemiany duchowej.

Podczas rekolekcji uczestnicy doświadczają nie tylko nauki i modlitwy, ale także otwarcia się na działanie Ducha Świętego. To doświadczenie głębokiej duchowości pozwala im odkryć swoje powołanie i przemienić swoje życie. Ludzie często opuszczają te rekolekcje z głębszą wiarą, większym zaufaniem do Boga i pełnią miłości do bliźniego.


14 października, sobota, obfitować będzie w dwa istotne wydarzenia.

XIX Pielgrzymkę śladami Karola Wojtyły robotnika. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 14 października.

O godzinie 14.00 odbędzie się Eucharystia w Górnym Kościele. O godzinie 15:00 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka
W godzinach 9:00-10:00, odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, a po nim zaplanowana jest procesja różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Apostolat Margaretka – to ruch osób modlących za kapłanów, który powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórką jest tzw. margaretka. Jest to grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia. 

15 października, niedziela, to Dzień Papieski Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uroczysta Msza święta z transmisją TVP odbędzie się w Górnym Kościele, a na salach konferencyjnych przewidziano wiele innych atrakcji.

 

O godzinie 18.30 projekcja filmu: „Karol Wojtyła – nasz Papież” w holu budynku FIDES, zapraszamy razem z Instytutem Dialogu Międzykulturowego.

 

16 października, poniedziałek, rozpocznie Inaugurację roku akademickiego UPJPII, której towarzyszyć będzie Msza święta o godzinie 9:00 w Górnym Kościele. Pozostała część wydarzenia odbędzie się na salach konferencyjnych.

 

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi, autorką książki „Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta”.
Wydarzenie odbędzie się 17 października 2023 roku (wtorek) o godz. 18.00 w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” przy ul. Totus Tuus 34 w Krakowie.
Wstęp wolny!

22 października, niedziela, to czas na wyjątkową Sumę odpustową, która rozpocznie się o godzinie 12:30. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa i wspólnego przeżywania tego ważnego dnia.

Spektakl „Lilia” to sztuka teatru tańca inspirowana życiem Maryi, która ukazuje przeżycia Matki Boga za pomocą tańca współczesnego i baletu. To opowieść o Niepokalanym Sercu, które poprzez pełne wiary i ufności słowo “fiat” doskonale odpowiedziało na miłość Bożą i było jej wierne zarówno w prostej radości, jak i w cieniu krzyża. Choreografie oparte na tajemnicach różańcowych i Ewangelii zapraszają do osobistej kontemplacji. Uniwersalne przesłanie spektaklu dotyka cierpienia, ale i budzi nadzieję, której poszukuje każdy człowiek.

 

28 października, sobota, przyniesie Misyjny Synod dzieci AK oraz Msza święta Fundacji Agape o godzinie 12:00, po której przewidziano wiele wydarzeń na salach konferencyjnych.

Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach, które celebrują dziedzictwo i duchowość św. Jana Pawła II oraz stanowią okazję do głębszego zrozumienia jego nauk i idei.