Dzień Modlitw o Dar Potomstwa – 17 grudnia 2023

Zapraszamy do uczestnictwa w centralnym wydarzeniu Dnia Modlitw w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.
12.30 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Artura Ważnego (w górnym kościele),
13.45 – krótka konferencja „Jak mur zmienić w most”. O specyficznych trudnościach w przeżywaniu niepłodności oraz o drodze dojrzewania psychicznego i duchowego opowie Magdalena Foss – Kita, socjolożka, psychoterapeutka, mężatka, członek wspólnoty Chemin Neuf.

Pierwszy Dzień Modlitw o Dar Potomstwa odbył się 5 grudnia 2021, a drugi 11 grudnia 2022. W oba dni w ramach uroczystości centralnych w naszej diecezji, w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie miała miejsce msza św. oraz tematyczna konferencja.

W czasie wieloletniej działalności Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych oraz wyrosłego z tej wspólnoty Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Takich małżeństw jest bardzo dużo – statystycznie co szósty związek doświadcza problemów z płodnością. To spora grupa stosunkowo młodych ludzi, o które – jako Kościół – powinniśmy się zatroszczyć. Niepłodność to ogromny problem; stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez to czują się niedostrzegane i pomijane.

Więcej informacji na stronie: AbrahamiSara.pl