• Kalendarz liturgiczny:
  • Środa (13.12) – św. Łucji,
  • Czwartek (14.12) – św. Jana od Krzyża.
 • Przez okres Adwentu odprawiamy w naszym Sanktuarium Msze św. wotywne o NMP  – roraty w dni powszednie o godz. 8.00. W codziennym rozważaniu będziemy się  skupiać na sakramencie Eucharystii, rozważając encyklikę Jana Pawła II Ecclesia de Eucharistia. Będzie to też forma przygotowania do zbliżającego się Kongresu Eucharystycznego w naszej Archidiecezji. W zakrystii dostępne są wigilijne świece Caritas oraz opłatki. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty już u progu Adwentu. Sakrament pokuty odbywa się w naszym Sanktuarium w dolnym kościele w Kaplicy Pojednania. 
 • Wigilia Bożego narodzenia w tym roku wypada w IV Niedzielę Adwentu, w związku z tym msze święte będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie będzie tego dnia mszy o godz. 17.00 i 20.00.
 • W każdą niedzielę Adwentu zapraszamy szczególnie na Msze Święte o godz. 12.30, podczas których będziemy mieć okazję wysłuchać antyfon adwentowych. Naszej modlitwie będzie towarzyszyła muzyka wielogłosowa, śpiew gregoriański oraz pełna asysta. Zapraszamy już o godz. 12.15 na próbę śpiewu przed liturgią.
 • Grupa świeckich katolików wraz z duszpasterzem osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym zaprasza na nabożeństwo Anastasis – godzinną adorację Najświętszego Sakramentu i kontemplację Boskiego Oblicza z Manoppello, w poniedziałek, 11 grudnia, o godz. 19.00 w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w dolnym kościele.
 • Zapraszamy na mszę świętą w intencji chorych, transmitowaną przez TVP Kraków w najbliższy piątek o godz. 17.00.
 • Wspólnota Sursum Corda zaprasza na modlitewne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem w sobotę, 16 grudnia, w dolnym kościele o godz. 15.30. Podczas modlitwy będzie zorganizowana opieka dla dzieci.
 • Również w sobotę, jak 16go każdego miesiąca, zapraszamy na wspólną modlitwę z Rycerzami św. Jana Pawła II na mszy świętej o godz. 17.00. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. W sposób szczególny zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty.
 • Duszpasterstwo Osób z Niepełnosprawnością Barka planuje na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku pielgrzymkę do Włoch śladami patrona św. Jana Pawła II. Dla wielu rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością jest to jedyna możliwość, by zrealizować takie marzenie. W związku z tym członkowie wspólnoty zaangażowali się w przygotowanie sianka na stół wigilijny i wykonanie rękodzieła – drewnianych ręcznie malowanych oraz szydełkowych ozdób bożonarodzeniowych,  a także domowych pierników, które będzie można nabyć po niedzielnych Mszach świętych przy wyjściu z górnego kościoła przez cały okres Adwentu. Dochód z nich przeznaczony będzie na dofinansowanie pielgrzymki dla wszystkich, którzy  takiego wsparcia potrzebują. 
 • Harcerze z 7. Drużyny Krakowskiej z Zastępu Sokół po mszy świętej będą prowadzić stoisko z ozdobami bożonarodzeniowymi, za które można przekazać dowolną ofiarę na zakup sprzętu harcerskiego na wyjazdy.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych, do skarbon oraz przelewem na konto. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.