• Przez okres Adwentu odprawiamy w naszym Sanktuarium Msze św. wotywne o NMP  – roraty w dni powszednie o godz. 8.00. W codziennym rozważaniu skupiamy się na sakramencie Eucharystii, rozważając encyklikę Jana Pawła II Ecclesia de Eucharistia. Jest to też forma przygotowania do zbliżającego się Kongresu Eucharystycznego w naszej Archidiecezji. W zakrystii dostępne są wigilijne świece Caritas oraz opłatki. 
  • Wigilia Bożego narodzenia w tym roku wypada w IV Niedzielę Adwentu, w związku z tym msze święte będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie będzie tego dnia mszy o godz. 17.00 i 20.00. W Wigilię spowiedź będzie możliwa w godzinach od 7.30 do 13.00.
  • W każdą niedzielę Adwentu zapraszamy szczególnie na Msze Święte o godz. 12.30, podczas których będziemy mieć okazję wysłuchać antyfon adwentowych. Naszej modlitwie będzie towarzyszyła muzyka wielogłosowa, śpiew gregoriański oraz pełna asysta. Zapraszamy już o godz. 12.15 na próbę śpiewu przed liturgią.
  • We wtorek, 19 grudnia o godz. 18.00 wraz Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, zapraszamy do udziału w spotkaniu z małżeństwem Państwa Joanny i Rafała Patyrów. Spotkanie odbędzie się w Białej Sali i będzie poświęcone Teologii Ciała Jana Pawła II oraz będzie próbą poszukiwania odpowiedzi jak uratować małżeństwo.
  • W sobotę, 23 grudnia o godz 18.00 zapraszamy na Akatyst, nabożeństwo ku czci Bogurodzicy składające się z hymnów i pieśni pochwalnych. Jest ono najstarszą pieśnią Maryjną wywodzącą się z Kościoła Wschodniego.
  • Spotkanie Duszpasterstwa Osób z Niepełnosprawnością Barka dzisiaj o godz. 14.30. Duszpasterstwo planuje na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku pielgrzymkę do Włoch śladami św. Jana Pawła II. Członkowie wspólnoty przygotowali sianko na stół wigilijny i wykonali rękodzieła – drewniane ręcznie malowane oraz szydełkowe ozdoby bożonarodzeniowe,  a także domowe pierniki, które będzie można nabyć po niedzielnych Mszach świętych przy wyjściu z górnego kościoła. Dochód z nich przeznaczony będzie na dofinansowanie pielgrzymki.
  • Harcerze z 7. Drużyny Krakowskiej z Zastępu Sokół po mszy świętej będą prowadzić stoisko z ozdobami bożonarodzeniowymi, za które można przekazać dowolną ofiarę na zakup sprzętu harcerskiego na wyjazdy.
  • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych, do skarbon oraz przelewem na konto. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.