Wielki Post w Sanktuarium św. Jana Pawła II

W środę (14.02) rozpoczniemy Wielki Post.

🟣 Środa Popielcowa to dzień, w którym obowiązuje post ścisły.
Na każdej Eucharystii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.
Msze Święte w górnym kościele o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00 i dodatkowo o 20:00.
🟣 Zachęcamy, aby już u początku Wielkiego Postu skorzystać z sakramentu pokuty, który w naszym Sanktuarium sprawowany jest praktycznie przez cały dzień.
🟣 Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne – w każdy piątek o godz. 17.45 Droga Krzyżowa, a w niedzielę – Gorzkie Żale, także o godz. 17.45.
🟣 We wszystkie środy Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nieszporami. Kościół zaleca, aby lud Boży gromadził się na Liturgii Godzin, która jest modlitwą całego Ludu Bożego, a nie tylko duchownych i wspólnot zakonnych. Sobór watykański II podkreślił w sposób szczególny znaczenie Jutrzni i Nieszporów jako modlitwy porannej i wieczornej, na tych bowiem dwóch Godzinach, „jakby na zawiasach, opiera się całe oficjum”. W pragnieniu, aby wyjść naprzeciw tym zaleceniom Kościoła, schola gregoriańska działająca przy naszym Sanktuarium, już drugi rok proponuje modlitwę nieszporami w każdą środę o godz. 19:00 w kaplicy św. Kingi w dolnym kościele. Nieszpory są śpiewane i trwają 30 min.
Serdecznie zapraszamy na wspólne odmawianie nieszporów zwłaszcza w środy Wielkiego Postu. Potrzebne materiały będą dostępne w kaplicy przed nabożeństwem.