VIII Niedziela Zwykła – Trójcy Świętej- 26.05.2024 r.

 • Kalendarz liturgiczny:
  • Środa (29.05) – św. Urszuli Ledóchowskiej,
  • Czwartek (30.05) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. W tym dniu Ks. Abp Marek Jędraszewski zaprasza do wzięcia udziału w centralnej procesji Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Główny. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą świętą sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską. Natomiast procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy przy naszym Sanktuarium odbędzie się po Mszy Świętej o 17:00. Będzie jej przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, a o animację muzyczną zadba chór i orkiestra symfoniczna naszego Sanktuarium. Podczas procesji eucharystycznej, która wyruszy około godziny 18.00, będzie nam towarzyszyć orkiestra dęta,
  • Piątek (31.05) – Święto Nawiedzenia NMP, w tym dniu nasi duszpasterze – ks. Sebastian Kowalczyk oraz ks. Sebastian Kozyra, obchodzić będą jubileusz 10. rocznicy święceń kapłańskich. Otoczmy ich modlitwą na kolejne lata posługi duszpasterskiej,
  • Sobota (1.06) – św. Justyna.
 • Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie po Mszy świętej o godz. 17:00, a od soboty nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Wszystkich czcicieli św. Szarbela zapraszamy, jak 28. dnia każdego miesiąca, na Mszę świętą i nabożeństwo we wtorek o godz. 17.00.
 • W I sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na medytację po Mszy świętej o godz. 12.00 w dolnym kościele. W tym dniu również podczas Mszy Świętej o 17.00 ksiądz biskup Robert Chrząszcz pobłogosławi nowych ceremoniarzy dla naszej Archidiecezji. Również w sobotę, po Mszy świętej o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w intencji członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy do modlitwy w intencji trzeźwości.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych, do skarbon oraz przelewem na konto. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a dzisiaj w sposób szczególny wszystkim mamom w dniu ich święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 • W dniu dzisiejszym ratownicy Polskiej Fundacji Ratownictwa Medycznego organizują w naszym Sanktuarium „Niedzielę dla Zdrowia”. Po Mszach Świętych w sali budynku CARITAS dla wszystkich chętnych odbędą się prelekcje na tematy związane ze zdrowiem. Dla dzieci będzie możliwość obejrzenia wozu Straży Pożarnej oraz ambulansu medycznego. Zapraszamy przedstawicieli do podzielenia się krótkim słowem zachęty.