Śpiew jest jedną z najwspanialszych form uwielbienia. Sami Aniołowie w Niebie nieustannie wychwalają Boga śpiewając: „Święty, święty, święty”… Wspólna modlitwa i śpiew podczas niedzielnej Mszy św. dla Rodzin o godz. 11.00 to okazja, by doświadczyć choć namiastki tej niebiańskiej radości, chwalić Boga muzyką i śpiewem.

Scholę tworzą nie tylko dzieci, ale całe rodziny, które swoim zaangażowaniem w liturgię chcą przekazywać dzieciom wiarę, uczyć modlitwy i pokazywać, że Msza św. to radosny czas spotkania z Panem Bogiem.

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w modlitwę śpiewem i graniem wszystkich, bez względu na wiek, umiejętności muzyczne, doświadczenie. Ważne jest tylko otwarte serce i chęci, by uwielbiać Pana Boga, resztę poprowadzi Duch Boży. Nie mamy stałego składu, nie mamy prób, nie robimy koncertu, śpiewamy i gramy tak, jak potrafimy, nie zawsze czysto i równo, ale zawsze pięknie, bo prosto z serca na chwałę Pana!

Spotykamy się w niedzielę o godz. 10.30 przed ołtarzem i przygotowujemy śpiew na liturgię.

Założycielami i prowadzącymi Scholę Dzieciecą w Sanktuarium są Państwo Magdalena i Jacek Policha, a opiekunem duchowym ks. Sebastian Kozyra.

Schola działa od 2016 roku.

Mail: scholacjp2@gmail.com
http://scholacjp2.weebly.com
http://facebook.com/scholacjp2
https://www.youtube.com/channel/UC8c51a-LliTjz-8HAE2FI_w