Jesteśmy Szkołą Ewangelizacji dla rodzin, czyli wspólnotą, która gromadzi małżeństwa, rodziców i ich dzieci, by głosić sobie i innym Dobrą Nowinę. W chaosie współczesnego świata każdy, a w szczególności rodziny, potrzebują wsparcia na drodze wiary, by to, co najcenniejsze, przekazać kolejnemu pokoleniu.

Jesteśmy szkołą należącą do Szkoły Ewangelizacji Świętego Andrzeja (SESA). Głównym narzędziem SESA są kursy (rekolekcje), które mają pomóc w rozpaleniu żywej wiary oraz doświadczeniu relacji z Bogiem.

Pragniemy, aby powołanie do głoszenia Ewangelii, które Jezus dał każdemu z nas, było realizowane nie tylko w naszych rodzinach, ale także w każdej rodzinie na świecie oraz aby dzieci mogły usłyszeć Dobrą Nowinę w swoim domu, od swoich rodziców. Chcemy tworzyć wspólnotę otwartą na każdego człowieka, niosącą sobie wzajemną pomoc, zarówno duchową, jak i tę codzienną, a także chcemy dzielić się życiem i wiarą, modlić za siebie oraz wspólnie się formować do głoszenia Słowa Bożego.

Inspiracją dla nas jest Święty Jan Paweł II, który w centrum swej posługi stawiał rodzinę oraz potrzebę nowej ewangelizacji. Jesteśmy dumni, że możemy w tym wspaniałym miejscu, przy Sanktuarium Św. Jana Pawła II budować Wspólnotę wpisującą się w duchowy testament Świętego Jana Pawła II.

 

Spotykamy się raz w miesiącu w soboty na Eucharystii, nauczaniu, modlitwie uwielbienia i  świętowaniu. Rozpoczynamy nasze spotkania o godzinie 16.00, od wspólnej Eucharystii w Kaplicy Kapłańskiej. W czasie spotkania zapewniamy dzieciom opiekę oraz zajęcia warsztatowe.

Poza spotkaniami ogólnymi spotykamy się także w grupkach dzielenia, gdzie w mniejszym gronie modlimy się i dzielimy Słowem oraz doświadczeniem kroczenia z Bogiem.

 

Kalendarium Wspólnoty na rok 2023 wygląda następująco:

  • 9.09.2023 –  spotkanie ogólne Wspólnoty
  • 7.10.2023 –  spotkanie ogólne Wspólnoty
  • 11.11.2023 –  spotkanie ogólne Wspólnoty
  • 16.12.2023 –  spotkanie ogólne Wspólnoty

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc do Lidera Wspólnoty Tymoteusza Aleksandrowicza: 663 913 573 lub pisząc maila na adres: krakowjp2@sursumcordamissio.com.

Duszpasterz: ks. Bernard Ibarra