• Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek (17.10) – św. Ignacego Antiocheńskiego,
  • Wtorek (18.10) – św. Łukasza – w tym dniu swoje imieniny obchodzi p. Łukasz Walczyk – nasz organista, życzymy mu Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich łask przez wstawiennictwo świętego patrona,
  • Czwartek (20.10) – św. Jana Kantego
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 Ks. Arcybiskup pobłogosławi nowy ołtarz z Ikoną Świętej Rodziny w kaplicy Nazaret. Po Mszy świętej zapraszamy rodziny na Plener Papieski przed Sanktuarium. Wśród przygotowanych atrakcji przewidziane są zawody rodzinne, animacje i konkursy. Na rodziny uczestniczące w tych wydarzeniach będą czekać kremówki papieskie oraz możliwość wylosowania pięciu rowerów.
 • Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych BARKA przy naszym Sanktuarium zaprasza na Mszę św. dzisiaj o godz. 17.00, a po Mszy św. na różaniec prowadzony przez członków duszpasterstwa. Do tej wspólnoty serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich bliskich, osoby związane zawodowo z chorymi i niepełnosprawnymi oraz wolontariuszy.
 • Przeżywamy październik, miesiąc różańca. Nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium odbywają się codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00. Cieszymy się, że powstaje u nas już dziesiąta Róża Rodziców modlących się za swoje dzieci. Zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę za najmłodszych.
 • Zainteresowanych śpiewem gregoriańskim zapraszamy do nowo utworzonej scholi gregoriańskiej. Kolejne spotkanie w tym tygodniu wyjątkowo we wtorek, o godz. 19.00 w budynku CARITAS. Zapraszamy wszystkie osoby chętne – mężczyzn i kobiety – z dobrym głosem i pragnieniem pogłębienia przeżywania liturgii.
 • W najbliższym tygodniu od czwartku do niedzieli przy naszym Sanktuarium będzie miało miejsce spotkanie przedstawicieli młodzieży z całej Europy w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. Wydarzenie to jest zorganizowane przez Radę Konferencji Episkopatów Europy i Archidiecezję Krakowską. Cieszymy się, że w związku z tym tegoroczna uroczystość patronalna naszego Sanktuarium – odpust – będzie zwieńczeniem spotkania młodych katolików z całej Europy.
 • Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium w sobotę, 22 października. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 – z udziałem stypendystów Fundacji Jana Pawła II w Rzymie studiujących na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego wyjątkowo o godz. 16.30. Bezpośrednio po Mszy świętej będzie okolicznościowy koncert naszego chóru i orkiestry. Szczegóły na plakatach przy wyjściach z kościoła.
 • Po raz kolejny zapraszamy osoby, które zmagają się ze zranieniem wykorzystania seksualnego, oraz tych wszystkich, którzy nie chcą pozostawać obojętni na los skrzywdzonych braci i sióstr, do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę, 23 października. Rozpoczęcie o godz. 17.00 Mszą świętą. Po Mszy św. nabożeństwo przebłagalne oraz spotkanie w Białej Sali z Arcybiskupem Wojciechem Polakiem – delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży.
 • Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas Mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiego dobra przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.